İN'lerine giriş başladı.. Gözaltına alınan İN sakinleri

Dışişleri Bakanlığı'nda yapılan güvenlik toplantısının illegal dinlenmesinden, daha önce yaptığı bir televizyon programında haberi olduğu intibası uyandıran Aytaç'ın Ankara'da gözaltına alındığı öğrenildi.

dinlemeler sonrasi ilk gozalti

Eski bir emniyet mensubu olan Önder Aytaç Samanyolu ekranlarında 26.03.2014 tarihinde yayınlanan canlı yayın programında Türkiye'nin Suriye'ye askeri bir operasyon yapmaya hazırlandığını iddia etmişti. 

Mehmet Baransu da gözaltında

Dışişleri Bakanlığı'ndaki dinleme skandalıyla ilgili tahmin yürüten Önder Aytaç'tan sonra Taraf yazarı Mehmet Baransu'nun da gözaltına alındığı söyleniyor.

Dışişleri Bakanlığında yapılan güvenlik toplantısının illegal dinlenmesinden, daha önce yaptığı bir televizyon programında haberi olduğu intibası uyandıran Aytaç'ın Ankara'da gözaltına alındığı öğrenildi.

Bugün Gazetesi'nden Tuncay Opçin de Dışişleri Bakanlığı'ndaki dinleme skandalıyla ilgili gözaltına alındı.

Özellikle sosyal medyada Cemaat'in önde gelen fenomenlerinden olan Tuncay Opçin'in, dinleme skandalıyla ilgili başlatılan operasyonda gözaltına alındığı bildirildi.

Yine iddiaya göre Nazlı Ilıcak ve Emniyet eski istihbarat şu müdürü Ali Fuat Yılmazer de gözaltına alınan isimler arasında.

EMRE USLU KAÇTI mı?

Ayrıca Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu'nun da gözaltına alındığı bildirildi. Hakkında yakalama kararı bulunduğu söylenen bir diğer gazeteci Emre Uslu'nun ise şu anda Brüksel'de olduğu için gözaltına alınamadığı iddia ediliyor. Emre Uslu, gözaltılardan yaklaşık bir hafta önce Belçika'nın başkenti Brüksel'e gitmişti. Sosyal medyada hakkındaki "operasyondan kaçtığı" iddialarına "Seçimler için geri döneceğim" şeklinde karşılık vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir