İngiltere'de 'fakir market' dönemi

İngiltere'de fakirlere özel süpermarketler kuruldu. Halk marketi adıyla sadece zor durumda olanların kartla girebildiği markette hasarlı ürünler satılıyor

ingiltere'de 'fakir market' donemiİngiltere son dönemde ilginç bir mağaza konsepti ile tanıştı. 2008'de başlayan küresel krizde en büyük darbelerden birini alan ülkenin ilk fakirlere özel marketi açıldı. Bu marketin özelliği ürünlerin hasarlı veya yanlış ambalajlanmış olması. Bu nedenle diğer marketlerde satılamayan ürünler üçte bir fiyatına 'halk marketi' adı verilen yeni süpermarketlerde satılıyor. Herkesin alışveriş yapamadığı bu marketlerde üyelik sistemi çalışıyor. Üyelik için ise ihtiyaç sahibi olunduğunun tespit edilmesi gerekiyor. Ardından özel kartla bu mağazalardan halk faydalanabiliyor.

FAKİRLİK AİLE YIKTI
Öte yandan İspanya'da kullanım süresi dolmuş gıda ürünü yiyen bir ailenin üç bireyi hayatını kaybetti. Sevilla kentinde çöplerden kağıt karton toplayan ve kendilerine verilen bayat gıdalarla beslenen 4 kişilik ailedeki anne ve babanın yanı sıra 14 yaşındaki kızları zehirlenerek öldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir