İki Ankara patlaması da, Erdoğan'ın Azerbaycan ziyareti öncesi yapıldı. Rusya mı?

Üçüncüsü dün gerçekleştirilen Ankara Kızılay'daki patlama, zamanlama açısından bir önceki patlamayla aynı özellikleri taşıyor. Her ikisi de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Azerbaycan ziyareti öncesi yapıldı. Akıllara "Rusya'nın parmağı yok mu?" sorusu takılıyor..

DAHA ÖNCE DE ZİYARET İPTAL EDİLMİŞTİ

Ankara’da 17 Şubat 2016’da bombalı araçla meydana gelen saldırı da Erdoğan’ın Azerbaycan ziyaretine denk gelmişti. O dönemde de Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan ziyaretini iptal etmişti.

Azerbaycan’a yarın günübirlik bir ziyarette bulunacak olan Erdoğan, yine Azerbaycan gezisini iptal etti.

Toplantı Azerilerin talebiyle Ankara'da gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, yarın yapılacak olan toplantının mekanının Ankara olarak değişmesi bugün gelen bir öneri akabinde kararlaştırıldı. YDSK Toplantısını Bakü yerine Ankara'da yapma önerisinin Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'den  geldiği kaydedildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da terörle mücadele konusunda Türkiye'yle somut dayanışma sergileme çerçevesinde yapılan bu öneriyi kabul ederek, bu jestten dolayı Aliyev'e teşekkürlerini ilettiği belirtildi.

*****************

ankara-saldiri-rusyaYedi düvel gözünü bu coğrafyaya dikmiş ve planlarını yapmakta...

Yine terör yine acı yine kahpece bir saldırı...

Ankara'daki bu üçüncü saldırı...

Canımızı yakmaya devam ediyorlar.

Geçen saldırının bir benzeri…

Ve yine Erdoğan’ın tam da Azerbaycan seyahati öncesi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Salı günü Azerbaycan'a gidecekti. Hazar Denizi'ndeki Şah Deniz 2 Gaz Sahası ve Hazar Denizi'nin güneyindeki diğer sahalarda üretilen doğal gazın öncelikle Türkiye'ye, ardından Avrupa'ya taşınmasını amaçlayan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin (TANAP) hızlandırılması projesini masaya yatıracaktı.

Patlamanın tarzı bir önceki alçak saldırıyla birebir aynı. Yine çalıntı bir araç, yine aksam saati tercih edilmiş. Neden? Çünkü hem medya ayağı güçlü olsun hem de daha fazla cana kıyalım diye plan yapmış katil sürüleri.

Bir bakıyoruz: 'Gezi Direnişi' isimli panelde terör örgütünün siyasi uzantısının eş başkanı Demirtaş, "CHP’yle artık omuz omuza yürümek zorundayız” diye çağrı yapmaktan çekinmiyor.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın bu ihanet dolu açıklamalarıyla aynı saatlerde MLKP, PKK, TKP/ML, DKP, MKP, TKEP/L, TİKB, THKP-C/MLSPB ve Devrimci Karargah terör örgütleri de Kandil'de yaptıkları bir toplantı ile Türkiye'ye karşı birleşme kararı aldıklarını açıkladıklarıanlarda Duran Kalkan o çatallaşmış iğrenç sesiyle bir de slogan falan attırarak tehdit mesajları vermeyi kendine görev addediyor..

Kalkan, Mart ayında yaşanan olaylara dikkat çekerek, bunların intikamı alınacak diye bir şeyler söylüyor. Kandil’de terör örgütleri birleşirken siyasi arenada da demek ki ittifak isteniyor.

Netice-i kelam: Bundan sonra devlet hala teröre destek veren ve terörü estetize etmeye çalışan kurum, kuruluş, medya ve Meclis'te sandalye işgal edenlere bir an bile vakit geçirmeden gerekli dersi vermelidir. Teröre destek bu kadar pervasız hale getirilemez.

Ayan beyan böylesine bir ihanet yaşanırken hiç kimse koltuğunda rahat oturmamalı.

Hem terör saldırısını yalandan kınayacaksın hem de ardından vekilin teröristin taziye çadırına gidecek. Artık bu görüntünün olmaması için Meclis gereken tedbiri bir an önce almalı.

Bu arada patlamayı büyük ihtimalle yine bölücü örgütün şehir ayağı TAK üstlenecek ve bunu "halkların bla bla bla..." adına yaptıklarını açıklayacaklar.

Asıl soru şu:

  • Rusya, Erdoğan’ın Bakü ziyaretini ne kadar süre erteleyebilir?
  • Terör örgütlerine daha ne kadar yardım ederken emir verebilir?
  • Ha bu arada Azez ve Cerablus hattında daha ne kadar zaman kalabilir?

serkan.ustuner@haber7.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir