Hürriyet Tower'a 340 milyon dolarlık yatırım

Nurol GYO, 'Hayat Yeşermek İster' sloganıyla İstanbul'un yıldızı
parlayan merkezi Güneşli'de Nurol Park projesini başlattı. Basın
Ekspres'teki Hürriyet Medya Towers'ın 55.000 m² arazisi üzerinde inşa
edilecek Nurol Park, hayatların yeşereceği ve kök salacağı bir 'yaşam
vadisi' olarak tasarlandı.

Hürriyet Tower'a 340 milyon dolarlık yatırım

Nurol Park'ta 'loft', 'rezidans' ve 'tower' olmak üzere üç farklı konseptte ihtiyaca uygun metrekarelerde 1.118 konut bulunacak. Projede konutların yanı sıra 24.000 m²   açık hava yaşam vadisinde 70'e yakın cafe ve mağaza, ayrıca 20.000 m²  alana sahip ofis bloğu ve otel yer alacak.
   
Geleceğin yaşam tarzını, özellikle de metropol ihtiyaçlarını doğru okuyan ve projelerini 'Hayata Yatırım' anlayışıyla yürüten Nurol GYO, 'Hayat Yeşermek İster' sloganıyla İstanbul Güneşli'deki karma projesi Nurol Park'ı tanıttı. 55.000 m² alan üzerine inşa edilecek Nurol Park projesinde toplam 1.118 konut, 70'e yakın sokak mağazasının yanı sıra 20.000 m²  alana sahip ofis bloğu ve otel yer alacak. Nurol Park'ta 154 rezidans, 84 loft ve 880 tower dairesi olacak. Projede 1+1'den 4+1'e kadar farklı alternatiflerde her zevke ve ihtiyaca uygun konutlar bulunacak. 
   
Hürriyet Medya Towers'ın bulunduğu araziyi 127,5 milyon dolara satın alan Nurol GYO, proje için toplam 340 milyon dolar yatırım yapacak. Nurol Park, metrekaresi 2.900 TL'den başlayan lansman fiyatlarıyla satışa sunuldu. Projenin tüm fonksiyonlarıyla 2016'nın ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.  
   
Nurol Park Güneşli projesi, Nurol GYO Genel Müdürü Musa Aykaç'ın ev sahipliğinde, İstanbul'da düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı.

GÜNEŞLİ'DE BİR YAŞAM VADİSİ: NUROL PARK

Nurol GYO Genel Müdürü Musa Aykaç, toplantıda yaptığı konuşmada, yüzyılın yaşam tarzını ve metropol ihtiyaçlarını doğru okuyarak gayrimenkul projeleri ürettiklerini söyledi. İstanbul Güneşli'de 55.000 m²'lik bir alanda inşa edecekleri Nurol Park'ı hayatların yeşereceği, meyve vereceği ve kök salacağı bir 'Yaşam Vadisi' olarak
tasarladıklarını ifade etti. Nurol Park'ta modern yaşam ve doğanın bir arada olacağını kaydeden Aykaç, "Ağırlaşan yaşam koşulları ve modern hayatın getirdiği bazı gerekçelerle iletişimin zayıfladığını gözlemliyoruz. Bu nedenle Nurol Park projemizde özellikle geçmişin samimi ve iletişim halinde olan mahalle dokusunu yeniden canlandırmayı amaçlıyoruz. Tamamiyle özgün bir proje olan Nurol Park'ta sosyal alanlar, avlular, teras alanları yer alacak. 
   

Projemizin 24.000 m²'lik büyük bir bölümünü peyzaj alanı olarak kullanacağız" dedi. Aykaç, Nurol Park projesinde cazip koşullu ödeme planları sunduklarını belirterek "Nurol Park'ta konutların KDV tutarını tüketiciye yansıtmıyor, biz ödüyoruz" diye konuştu.

Nurol Park'ın konut alanı, ofis bloğu ve açık hava mekânlarıyla zengin bir proje olduğuna dikkat çeken Aykaç şu bilgileri verdi: 
   
"Nurol Park'ı kapalı site mantığından uzak, çevresiyle iletişimi kopmayan bir proje olarak tasarladık. Nurol Park, aynı zamanda bulunduğu bölge için de bir çekim alanı olacak. Sokak - çevre kullanımı maksimum olan bir mahalle dokusu oluşturuyoruz. Böylece hem güvenli, hem de bölge dokusuna entegre açık bir düzen yaratıyoruz. Loft diye adlandırdığımız konut blokları arasındaki sokakları alışveriş ve cafe alanı olarak tasarladık. Burada Beyoğlu Tünel'deki geleneksel sokak yaşamından ilham aldık. Ofis bloğunda ise Londra, Canary Wharf'daki gibi çalışanlara öğle yemeklerini yeşil bir alanda yeme olanağı sunan mekânlar tasarladık."
 
Projenin sağ kısmını konut bölümü, sol kısmını ise ticari bölüm olarak konumlandırdıklarını belirten Aykaç, şunları söyledi: "Projede üst ve alt platform arasında 7 metrelik kot farkı bulunuyor. Üst kottaki tüm konut blokları bir avluya açılıyor. Alt kotta ise ticari alanlar yer alıyor. Bu sayede, projemizde birbiriyle diyalog halinde bir mimari ve sosyal yapı oluşturuyoruz."

Güneşli'de Hürriyet Gazetesi'nin eski yerine inşa edilecek Nurol Park projesinin bölgenin değerini artıracağını ifade eden Aykaç, "Potansiyel finans sektörü alanları arasında gösterilen bölge, havaalanına olan yakınlığı ve ana ulaşım aksları üzerinde kalan konumuyla önemli bir iş bölgesi haline gelmiştir. İkitelli, Çatalca, Çorlu gibi yoğun sanayinin olduğu bölgelere olan yakınlığı Güneşli'yi ticaret hayatı için daha ayrıcalıklı bir yere koyuyor" dedi. 
   
Bölgenin ulaşım kolaylığının yanı sıra yaşam alanı olarak da cazip bir bölge olduğunun altını çizen Aykaç, özellikle son yıllarda artan konut ve otel projelerinin varlığıyla da uluslararası yatırımların bölgeye yöneldiğini kaydetti. Güneşli bölgesinde ciddi bir dönüşüm yaşandığını belirten Aykaç, "Biz de Nurol Park projemizle bugünden geleceğe imza attığımıza inanıyoruz" şeklinde konuştu.

Nurol Park, bulunduğu konum itibariyle, İstanbul trafiğinde sakinlerine birçok alternatif sunuyor. Proje TEM ve E5 arasındaki Basın Ekspres Yolu üzerinde yer alıyor. E5'e 6 km, TEM'e 3 km mesafede bulunan Nurol Park'ın Atatürk Havalimanı'na uzaklığı ise 7,5 km. Nurol Park, ayrıca yapılması planlanan metro hattının Evren Durağı'na ise 230 metre mesafede bulunuyor.