Hülya Koçyiğit'ten Can Dündar'a tokat

Cumhuriyet gazetesine destek veriyormuş gibi gösterilen Hülya Koçyiğit açıklama yaptı.

hulya kocyigit'ten can dundar'a tokat gibi cevap

Hülya Koçyiğit'ten Cumhuriyet gazetesine cevap: Basın özgürlüğüne inanıyorum ama, burada söz konusu olan Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası

Cumhuriyet gazetesinin; MİT tırlarıyla ilgili yaptığı habere destek vermiş gibi gösterdiği Hülya Koçyiğit: Söz konusu olan devletin sırlarıysa daha duyarlı olunmalı; yapılan gazeteciliği aşıyor. Ben destek vermedim, düşüncelerimi söyledim.

Önceki gün a Haber'de yayınlanan 'Birlikte Bakalım' programına telefonla katılan ünlü sanatçı Hülya Koçyiğit, önemli açıklamalarda bulundu. Koçyiğit; geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet gazetesinde, kendisinin MİT tırları haberini destekliyormuş gibi gösterilmesine karşı çıktı.

'BUNA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ DİYEMEM'

Koçyiğit yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Konuyla ilgili görüşümü almak için aramışlardı, düşüncelerimi söyledim. Ben özgürlüklerden yanayım, basın özgürlüğüne de inanıyorum ama buradaki duruma basın özgürlüğü diyemeyeceğim. Burada söz konusu olan TC'nin bekasıdır; her şeyden önce vatan gelir. Bildiğim kadarıyla; bu konuda devam eden bir dava, mahkeme yasağı ve yayın yasağı var. Konuşmaların yargıyı etkileme olasılığı var. Soruşturmanın gizliğini ihlal eden, bir nevi ihbar niteliğinde bir haberdi. Dolayısıyla söz konusu devletin sırlarıysa, bu konuda gazetecilerin duyarlı olması gerekir. Bu, gazeteciliği aşıyor. Aradıklarında bu sebeplerden dolayı böyle bir çekincemin olduğunu söyledim ama beni yaptıkları haberi destekleyenlerin arasında göstermişler. Ben destek vermedim, düşüncelerimi söyledim."

--------------------------

Hürriyet yazarı Akif Beki de, Can Dündar'ın kendisine servis edilen belgeleri basmaktan başka bir gazetecilik yapmadığını yazdı.

akif beki: can dundar gazetecilik yapmadi

Türkiye günlerdir Cemaat eliyle Cumhuriyet gazetesine servis edilen MİT tırları haberini konuşuyor. AK Parti ve Erdoğan muhalifleri Cumhuriyet'e ve onun Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a mehdiyeler düzerken, Hürriyet yazarı Akif Beki'den tepki geldi.

Beki bugünkü yazısında Can Dündar'ın gazetecilik yapmadığını, 'birilerinin' ona servis ettiği bir takım belgeleri, kendisinden istenilen tarihte bastığını ifade etti.

GELEN BELGEYİ ALIP BASMAK GAZETECİLİK Mİ?

İşte Akif Beki'nin yazısındaki o bölümler:

Ortada bir gazetecilik başarısı mı var ki alkışlayalım? Ne başarısı, çabası mı var?

Yaptığı, başkası tarafından üretilmiş bir içeriği iletmek. Rolün, aracılıktan ibaret. Ne haberi üreten merkezde yerin var, ne kurulan düzenekte bir mahallin. Kurgusunda nokta kadar dahlin bile yok. Bu tertibin ürünü, işlendikten sonra hazır kalıp gönderiliyor sana. Alıp basıyorsun. Katkın ne, gazetecilik çaban neresinde bunun. Üstelik, inisiyatif baştan sona postanın kaynağında. Onun yazdığı senaryoda, onun biçtiği rolü oynuyorsun. Zamanını da şeklini de o belirliyor. Hesaba nasıl geliyorsa sen ona uyuyorsun. Bir de alkış bekliyorsun..

"IŞİD'İ ESAD DESTEKLİYOR"

Gerçeği öğrenmek mi istiyorsunuz. Suriye'de kimin kimle savaştığına bakmanız yeter. IŞİD Halep'e ağır bir saldırı başlattı, muhalif grupların üstüne yürüyor. Bilin bakalım IŞİD'i kim destekliyor. Şam rejimi, yani Esad'ın ordusu.

CAN DÜNDAR TÜRKİYE'NİN MUHALİFLERİ DONATTIĞINDAN HABERSİZ Mİ?

Can Dündar, Türkiye ile müttefiklerinin, Esad - IŞİD ittifakını değil de onlara karşı savaşan muhalifleri donattığından habersiz öyle mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir