Hükümetteki HDP'li 2 sevimsiz ve mayhoş bakan istifa etti

HDP'li bakanlar Müslüm Doğan ve Ali Haydar Konca istifa etti.

 

Geçici hükümetin HDP’li bakanları Müslüm Doğan ve Ali Haydar Konca, görevlerinden istifa etti.

HDP’den yapılan yazılı açıklamada, "Seçim hükümetinde yer alan bakanlarımız Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan görevlerinden istifa etti" denildi.

KANDİL'in sözcücüleri 2 bakan, Cumhurbaşkanına ve AK Parti'ye NEFRET kusarak gittiler..

İstifalarını Başbakan Davutoğlu'na sunan iki HDP'li bakan canlı yayında açıklamarda bulundu. Terör örgütünün siyasi uzantısı olduğunu gizlemeyen partinin iki mensubu istifa gerekçelerini sunacakları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete mesnetsiz suçlamalarda bulundular.

İstifa eden 2 HDP'li bakan, ayrılış mesajlarında terör örgütü PKK için tek bir cümle sarfetmedikleri ve ayrıca Şehitlerden de hiç söz etmemeleri bir hayli dikkat çekiciydi..

hdp-li-2-bakan

Başbakanlık kaynaklarından yapılan açıklamada istifa kararını Başbakan Davutoğlu'nun kabul  ettiği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

"Bakanlar Kurulu Toplantısı sırasında Avrupa Birligi Bakanı Sayın Ali Haydar Konca ve Kalkınma Bakanı Sayın Müslüm Doğan Bakanlar Kurulu üyeliğinden istifalarını Sayın Başbakan'a sunmuşlardır. Sayın Başbakan istifalaranı kabul etmiştir.  Sayın Başbakan, anayasal zorunluluk gereği oluşturulan  seçim hükümetinde yer almaları sebebiyle teşekkür etmiş ve hukumete katılmak kadar ayrılmanın da kendi kararları oldugunu ifade etmiştir. İlgili bakanlıklar için en kısa sürede yeni görevlendirmeler yapılacaktır."

Başbakan Ahmet Davutoğlu HDP'li iki bakanın istifasını kabul etti.

Başbakan AB ve Kalkınma Bakanlıkları için görevlendirme yapacak.

Hükümette eğreti vaziyette dolgu maddesi görevi yapan bu 2 bakanın ayrılması, vatansaşlar arasında sevinçle karşılandı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir