Hisarcıklıoğlu: "Türkiye dünyaya örnek"

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin yoksulluğun ve yokluğun aşılmasında dünyada bir örnek olduğunu söyledi.

hisarciklioglu: turkiye dunyaya ornek

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Özel Sektörün Yoksullukla Mücadele ve Sosyal İçermedeki Rolü” adlı konferansa katıldı. Hisarcıklıoğlu Türkiye’nin, dünyanın önde gelen ekonomilerinden olduğunu belirterek, “Türkiye yoksullukla mücadeleye örnek olacak bir ülkedir” dedi.

"ŞU AN DÜNYA İSTEDİĞİMİZ ROTADA DEĞİL"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İstanbul Four Seasons Otel’de “Özel Sektörün Yoksullukla Mücadele ve Sosyal İçermedeki Rolü” adlı konferansa katıldı. Konferansta bir konuşma yapan Rifat Hisarcıklıoğlu, dünya nüfusunun 7.2 milyara dayandığını söyledi. Hisarcıklıoğlu, “Önümüzdeki 12 yıl içerisinde nüfusun 1 milyar daha artması beklenmektedir. Projeksiyonlarda gösteriyor ki, 2050’e gelindiğinde dünya nüfusu 9.6 milyara ulaşacak. Hükümetlerden, STK’lara, uluslararası kuruluşlardan bireylere hepimizin arzusu, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Türkiye bırakmaktır. Maalesef şuan dünya istediğimiz rotada ilerlememektedir” dedi.

“TÜRKİYE YOKSULLUKLA MÜCADELEYE ÖRNEK OLACAK ÜLKEDİR”

Dünyanın önde gelen ekonomileri denilince akla ilk gelen ülkelerden birisinin Türkiye olduğunu belirten Rifat Hisarcıklıoğlu, “Sanayisi, tarımı, doğal zenginlikleri ve yetişmiş insan gücüyle G-20’nin en aktif üyelerinden birisidir. Aslında Türkiye yoksullukla mücadele açısından herkese örnek olabilecek bir rol modeldir. Çünkü Türkiye bu noktaya kolay ulaşmadı. Çok çetin zamanlardan geçtik ve büyük krizler atlattık. Bizlerde yoksulluğun ve yokluğun ne olduğunu bilenlerdeniz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir