Hindistan piyasaları hayal kırıklığı yaratabilir

Hindistan'da 4 önemli eyaletteki seçimlerde ana muhalefet partisini Bhartiya Janata'nın(BJP) büyük başarısının ardından, Pazartesi günü Hindistan hisse senedi piyasaları rekor yüksek seviyelere ulaştı. Hindistan piyasalarındaki bu çıkış uzun soluklu olmayabilir.

hindistan piyasalari hayal kirikligi yaratabilir Hindistan’da Mayıs 2014’te yapılacak genel seçimler öncesi 4 önemli eyaletteki seçimlerde ana muhalefet partisini Bhartiya Janata'nın(BJP) büyük başarısının ardından, Pazartesi günü Hindistan hisse senedi piyasaları rekor yüksek seviyelere ulaştı; bununla birlikte stratejistler yatırımcıların coşkusunun azalmış olabileceğini söylüyor.

Uzmanlar, tarihe bakıldığında yerel seçimlerin daima genel seçimlerin sonuçlarıyla bir bağlantısı olmadığı konusunda uyarıyorlar. Örneğin, 2003 yerel seçimlerinde BJP iyi performans gösterdi; fakat bundan sadece beş ay sonra yapılacak genel seçimleri kaybetti. Nomura stratejistleri Pazartesi günü yazmış oldukları raporda ''Biz bu rallinin ölçülü olduğunu düşünmüyoruz. Bize öre, tam şu anda pozisyon almak çok riskli; çünkü genel seçimlerin sonuçlarının ne olacağını kestirmek çok zor'' ifadelerini kullandılar. CIMB analisti Avadhoot Sabnis'in Nifty endeksi için 12 aylık tahmini şu anki seviyesinin yüzde 6 aşağısında 6.000 seviyesi olarak gerçekleşiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir