"HDP'liler, şirinlik muskası takmış PKK canavarlarıdır"

PKK İLE AYNI MASAYA OTURMAYACAĞIZ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, HDP’lileri PKK’nın Meclis’teki uzantıları olduğunu ve şirinlik muskası takmış canavarlar olduklarını söyledi.

Yalçın, MHP’nin şartının açık olduğunu belirterek, PKK’nın silah bırakmasını ve devlete teslim olmasını istedi. Yalçın, MHP’nin PKK ile aynı masaya oturmasını istemenin andavallık olduğunu söyledi. Yalçın, yazılı açıklamasında HDP’nin desteklediği bir koalisyon iddiasını sert bir dille yalanladı.

ŞİRİNLİK MUSKASI TAKMIŞLAR

PKK’nın Meclisteki uzantılarının şimdi taktıkları şirinlik muskasının arkasında bir canavarlığın gizlendiğini belirten Semih Yalçın, ''MHP’nin şartı açıktır: Öncelikle terör örgütü kayıtsız şartsız silah bırakmalı ve devlete teslim olmalıdır. PKK, Türk milletinin dışında suni bir millet yaratma çabasından vazgeçmelidir'' dedi.

ÖCALAN'A SERBESTLİK İSTEYECEKLER

HDP’nin seçimden sonra Türkiye partisi rolü oynadığını vurgulayan Yalçın, ''takındıkları demokrasi maskesinin arkasında ayrılıkçılık, bölücülük gizlenmektedir. HDP hâlâ Kandil’den talimat almakta, İmralı canisine yaslanmaktadır. Söz gelimi koalisyon görüşmeleri için masaya oturduklarında ilk şartları bebek katilinin serbest kalması olacaktır'' diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir