HDP'li 2 eski bakan, Ankara Katliamı öncesi neden istifa etti?

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, HDP'li iki bakanın istifa etmesinin Ankara'daki Gar katliamı ile bağlantısı olduğunu iddia etti.

hdp'li eski bakanlarla ilgili sok iddia!

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı ve AK Parti Giresun milletvekili adayı Nurettin Canikli, Ankara Garı önünde meydana gelen patlamayla iki HDP'li bakan Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan'ın geçici hükümetten istifa etmesinin bağlantısı olduğunu iddia etti.

Geçici hükümete katılan HDP'li bakanların ortada hiçbir şey yokken istifa etmelerini patlamayla ilişkilendirdiğini ifade eden Canikli, "İkisi arasında çok yakın ilişki olduğunu düşünüyorum. Bu ilişkiyi kuvvetlendiren Selahattin Demirtaş'ın açıklamaları ve oluşturmaya çalıştığı algıdır. Bu patlamalardan sonra doğrudan devleti, Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Başbakanımızı hedef olarak açıkça ahlak dışı bir iddiada bulundu. Eğer o iki bakan hükümette olmuş olsaydı, Selahattin Demirtaş hükümete yüklenemezdi. O zaman denecekti ki 'Senin iki bakanın da hükümette. Bir anda istifa etmelerinin nedeni, yakında önemli hadiseler olacak ve siz hükümetten ayrılın, biz bunları malzeme olarak kullanacağız!' illiyet bağını rahatlıkla kurmamız mümkündür" dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *