Halkbank "konut" için faizleri düşürdü

Halkbank, konut kredisinde faiz oranlarını yüzde 0.64’e kadar düşürürken, aylık 745 TL taksitle ev sahibi olma imkanı sunacak.

Halkbank ‘konut’ için faizleri düşürdü

Halkbank’tan yapılan yazılı açıklamaya göre banka, başlattığı “Canım Evim” konut kredisi kampanyası ile faiz oranlarında  indirime gitti. Söz konusu kampanya kapsamında tüketicilere, aylık 0.64’ten başlayan indirimli faiz oranları ve 36 aydan başlayan vadelerle kredi kullanma imkanı sunulacak. Kampanya kapsamında dosya masrafı 1000 TL ile sabitlenirken, kredi faizleri 60 aya varan vadelerde aylık 0.65, 120 aya varan vadelerde ise aylık 0.67 olarak uygulanacak. Böylelikle,  180 ay vadeli 75 bin TL kredi kullanan bireyler, ayda sadece 745 TL taksit ile ev sahibi olma fırsatı yakalayabilecek. Bankanın kampanyası ile kredi kullanan kişiler, bütçelerine uygun ödeme planı oluşturarak, yıllara göre artan veya azalan taksitli, ilk yıl faiz ödemeli ya da komisyonsuz balon (ara) ödeme seçeneklerinden yararlanabilecek. Kampanyadan yararlanmak isteyenler, tüm Halkbank şubelerine başvuruda bulunabilecek.

‘VATANDAŞA YANSITTIK’

Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı İmamoğlu, yaptığı değerlendirmede, “Merkez Bankası’nın faiz indirimi, ekonomideki olumlu hareketler ve tüketici güven endeksindeki yükselişler doğrultusunda ortaya çıkan olumlu sonuçları konut kredisi kampanyamızda yaptığımız faiz indirimi ile vatandaşlara yansıtan ilk banka olduk. Halkbank olarak piyasalardaki olumlu değişiklikleri anında ürünlerimize yansıtarak müşterilerimiz için avantaj yaratmaya devam edeceğiz” dedi.