Gurbetçiyi aşağılayan Hollandalı ikiyüzlü Bakan, böyle rezil oldu!

İtalya ve İspanya k’orona v’irüsten kırılırken ve onbinlerce insan hayatını kaybetmişken iki yüzlü Hollanda Başbakanı ve Bakanları Türkiye’ye saldırmaktan ve aşağılamaktan geri kalmıyorlar.. Hesapsızca yaptıkları bu tür saldırılar ile rezil kepaze oluyorlar.

Hollanda Temsilciler Meclisinde soruları cevaplayan Altyapı ve Su İşleri Bakanı Van Nieuwenhuizen’den Türkiye’ye tatil için seyahatle ilgili çok anlamsız ve hesapsız bir tepki gösterip komik duruma düştü.

İtalya ve ispanya'daki ölümleri ölümden saymayan bakan, benzeri ülkelerdeki ölümleri  görmezden gelerek, Türkiye’ye gitmenin çok asosyal ve sorumsuzca bir davranış olduğunu iddia etti..

HOLLANDALI BAKANLARIN İKİYÜZLÜLÜĞÜ devam ediyor..

Bakan Van Nieuwenhuizen, Türkiye için halen turuncu kodun geçerli olduğunu ve bunun da sadece acil durumlar için seyahat edilebileceği anlamına geldiğine vurgu yaparken, şunları söyledi:

“Üzerine basarak söylüyorum, turuncu kodu verilen bir ülkeye tatile gidilmez. Bu büyük bir risk almaktır. Asosyal ve sorumsuzca bir bahane uydurmak mümkün. Gitmek için kendinize bir sebep uydurmuş olabilirsiniz ama sadece kendiniz için değil tüm Hollanda toplumu için risk alıyorsunuz"

Salgının Türkiye’ye oranla çok daha ağır yaşandığı ve halen devam ettiği İspanya, İtalya ve İngiltere için,  bakanın aynı şiddette tepkiler göstermemiş olmasının ise mantıklı bir açıklaması yok.

Avrupa Birliği, merkezi Brüksel’de de ülkelerle ilgili seyahat uyarılarında yapılacak güncellemeler sonucunda 15 ülke sarı kodu alınırken ABD ve Türkiye turuncu kodda bırakıldı. Halen salgının en ağır seyrettiği ABD ile Türkiye’nin aynı derecede tehlikeli görülmesinin mantıklı bir açıklamasının olmadığı düşünülüyor.

DENK vekili Tunahan Kuzu, Hollanda Temsilciler Meclisinde konuşan ikiyüzlü bakanı bu haritayla rezil etti..

Konu ile ilgili görüşlerini açıklayan ve elindeki KIBRIS Haritasını göstererek bakana sorular soran DENK vekili Tunahan Kuzu Türkiye’yi eleştiren bakana çok sert çıktı. Tunahan Kuzu, bakana şu soruyu sordu:

"Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini Turuncu Listeye koyan, Güney Kıbrıs’ı ise sarı listeye koyan ikiyüzlüler..! Görüyorsunuz ki, 2 ülke arasında sadece birkaç kilometre var. Bu nasıl biri sarı biri turuncu oluyor?

Tunahan Kuzu'nun bu sorusuyla afallayan Bakan,  konuşamadı. Cevap da veremeyip dut yemiş bülbül gibi sustu kaldı ve Hollanda Temsilciler Meclisinde rezil oldu...

KAPIKULE Sınır Kapısı CANLI KAMERA Yayını

BELÇİKA, sınır kapılarını 7 Temmuz'a kadar kapalı tutacakmış

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir