Güney Kıbrıs şartları yerine getiremeyecek

Güney Kıbrıs Devlet Başkanı Nicos Anastasiades, Euro Bölgesi'nden alınan 10 milyar euro yardımın şartlarının gözden geçirilmesini istiyor.

Güney Kıbrıs şartları yerine getiremeyecek

Financial Times gazetesinin haberine göre Güney Kıbrıs Devlet Başkanı Nicos Anastasiades, Euro Bölgesi'nden alınan 10 milyar euro yardımın şartlarının gözden geçirilmesini istiyor. 
    
FT'nin Anastasiades'in yazdığı bir mektuba dayandırdığı haberine göre Anastasiades, ülkesinin kurtarma paketinde yer alan şartları karşılayamayabileceğini ve kurtarma şartlarının ülkenin en büyük ikibankasına beklenenden daha fazla zarar verdiğini ifade etti.
    
Anastasiades'in AB liderleri ve IMF'e gönderdiği mektupta, kurtarma anlaşmasının şartlarının ülke ekonomisinde derin bir resesyona yol açtığı ve Güney Kıbrıs için yaşayabilir bir geleceğin belirlenmesi amacıyla kurtarma şartlarına ilişkin olasılıkların gösten geçirilmesi gerektiği vurgulandı.

BANKA KURTARMA ANLAŞMASINDA REVİZYON İSTİYOR
Güney Kıbrıs, Avrupalı ortaklarından ülkenin en büyük bankasının yaşadığı nakit sıkıntısının hafifletilmesine yardım etmelerini istedi.

Güney Kıbrıs Devlet Başkanı Nicos Anastasiades, Avrupalı liderlere mektup göndererek, banka kurtarma anlaşmasının dikkatli hazırlık yapılmadan gerçekleştirildiğini ve bütçe hedeflerinin karşılanmasını tehlikeye attığını savundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir