Gülerce: "PKK'yı satan ABD, Gülen'i de satacak. Eğer o cinayeti.."

Fetullah Gülen’e en yakın isimlerden biri olan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı eski Başkanı Hüseyin Gülerce çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

gulerce: abd gulen'i iade edecek

Fetullah Gülen’e en yakın isimlerden biri olan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı eski Başkanı Hüseyin Gülerce Akit’e konuştu. Gülerce, “Gülen’e bağlı olanların normal düşünememelerin sebebi; hala Fetullah Gülen’i seçilmiş bir kişi olarak görmeleridir. Paralel yapı, Aydın Doğan ve Doğan Medyasını dinleyip şantaj yaparak susturmuş olabilir. Hrant Dink cinayeti nedeniyle ABD Gülen’i Türkiye’ye iade edebilir.” dedi.

PKK GİBİ GÜLEN'İ DE SATACAK

ABD’nin Gülen’i Türkiye’ye iadesiyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Hüseyin Gülerce, “Bana göre ABD Gülen’i iki sebepten dolayı Türkiye’ye iade edebilir. Birincisi; Amerikan politikasında böyle bir satış bölümü vardır. Amerika kullanır ve daha büyük bir menfaat karşılığı satar. PKK’yı sattığı gibi Fethullah Gülen’i de satabilir. Ali Fuat Yılmazer Hrant Dink cinayetine göz yummaktan, tedbir almamaktan tutuklandı.Eğer Ali Fuat Yılmazer’in burada Ramazan Akyürek gibi diğer isimler gibi Hrant Dink cinayetinde bir sorumluluğu ortaya çıkarsa bu sorumluluk paralel yapının üzerine yapışır. Hrant Dink cinayeti ile paralel yapının alakasının tespit edilmesi durumunda Fethullah Gülen’i ABD Türkiye’ye iade edebilir.” dedi.

DOĞAN MEDYASINI ŞANTAJLA SUSTURDULAR

Paralel yapı tarafından telefonları dinlenilen isimlerin hemen hemen hepsinin savcılığa giderek şikayetçi olduğunu fakat Aydın Doğan Doğan Medyasının şikayette bulunmadığına dikkat çeken Hüseyin Gülerce, “Benim Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök‘ü eleştirdiğim yazımı yayınlamadılar. Zaman Gazetesi Aydın Doğan’ı ve grubunu eleştiren bir haber yayınlamaz. Fethullah Gülen, bazen konjoktürel olarak Hürriyet Gazetesi’nin, Aydın Doğan’ın eleştirisine müsaade etmiş ama hiçbir zaman karşısına almak istememiştir. Paralel yapı, Aydın Doğan ve Doğan Medyasını dinlemelerde buldukları çok büyük açıklarla bu adamlara şantaj yaparak susturmuş olabilirler.” dedi.

GÜLEN, KÜRESEL BATI OPERASYONUNUN PARÇASI…

Paralel yapının lideri Fetullah Gülen’in AK Parti Hükümetine ve Recep Tayyip Erdoğan’a karşı dış güçler tarafından savaşmaya zorlandığını belirten Gülerce,“Gülen Küresel Batı operasyonunun bir parçasıdır. Çünkü Türkiye’de AK Parti gibi bir hükümet, Erdoğan gibi bir Cumhurbaşkanı istenmiyor. Türkiye’nin, Batı’nın ekseninde bir ülke olması isteniyor. Yine bu ülkenin de Sisi gibilerle yönetilmesi isteniyor. Türkiye’de Sisi’ler dönemi bittiği için Batı dünyasında bir hazımsızlık var. Bunlar bizatihi AK Parti’nin, Erdoğan’ın kendisinden rahatsızlar.”dedi.

GÜLEN’İN TIBBEN SAĞLIKLI DAVRANDIĞI SÖYLENEMEZ

Gülen’in ciddi tıbbi sorunlarının bulunduğuna ve tedaviye muhtaç olduğuna dikkat çeken Gülerce, “İster başkalarının projelerinin bir parçası olsun, isterse sadece kendi kararlarıyla yapmış olsun, kanaatimce Gülen’in tıbben sağlıklı davrandığı söylenemez. Normal, sağlıklı bir ruh hali değil bu... Bir dini cemaat hükümete savaş açar mı?” dedi.

Kaynak: Mehmet Özmen  - Yeni Akit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.