Gong İzmir’li “SAY Reklamcılık” için çaldı

Anahtar teslim kurumsal kimlik uygulamaları gerçekleştiren SAY Reklamcılık, halka arzı dolayısı ile Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreni ile Gelişen İşletmeler Piyasası’nda işlem görmeye başladı.

Gong İzmir’li “SAY Reklamcılık” için çaldı

Kurulduğu tarihten itibaren geçen 21 yıllık süreçtereklam tabelacılığı işini kurumsal kimlik uygulaması hizmeti haline getirerek hem ulusal hem de global ölçekteki birçok markaya hizmet veren Say Reklamcılık Yapı Dekorasyon Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş., 28 Haziran 2013 tarihinde Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Aydın Seyman ve Say Reklamcılık Yapı Dekorasyon Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erkan Güldoğan’ın katılımıyla düzenlenen gong töreni ile halka açıldı. SAY Reklamcılık, Gelişen İşletmeler Piyasası’nda “SAYAS” kodu ve 2,20 TL fiyatla işlem görmeye başladı.
 
Aydın Seyman: “SAY Reklamcılık Halka Arz Seferberliği’ne örnek olabilecek şirketlerimizden biri”
 
SAY Reklamcılık’ın gong töreni öncesinde konuşan Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Aydın Seyman,2013 yılında Pay Piyasası’nda 7 şirketin, Gelişen İşletmeler Piyasası’nda (GİP) ise 4 şirketin paylarının halka arz edildiğini ve yaklaşık 24 milyon lira hasılat toplandığını belirtti. Hâlihazırda Pay Piyasası’nda 8 ve GİP’te 5 şirketin işlem görmek amacıyla başvuru yaptığını kaydeden Seyman, SAY Reklamcılık ile birlikte payları Borsa İstanbul’da işlem gören şirket sayısının 417’ye ulaştığını bildirdi. Pay Piyasası tarafında yapılan halka arzlardan toplamda 1,22 milyar lira kaynak toplandığını, bu kaynağın 319,9 milyon lirasının ortak satışı hasılatı, 897,3 milyon lirasının da sermaye artırımı hasılatı şeklinde gerçekleştiğini belirten Seyman, “Faaliyetlerine 21 yıl önce başlayan ve bugün global ölçekteki birçok markaya hizmet götüren SAY Reklamcılık, Borsa İstanbul olarak başlattığımız Halka Arz Seferberliği’ne örnek şirketlerden biridir. SAY Reklamcılık’a başarılar diliyor, bu vesileyle diğer şirketlerimizi de sermaye piyasalarının sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
 
Erkan Güldoğan: “Şirketimize inanarak bu yolda adım atan tüm yatırımcılarımıza teşekkür ederiz”
 
Say Reklamcılık Yapı Dekorasyon Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erkan Güldoğan da, yaptığı konuşmada; “1992 yılında satış noktalarının tanıtım tabelasını üretmek üzere yola çıktık. Bugün 16 bin 975 metrekare kapalı alanda anahtar teslimi satış noktası ve endüstriyel reklam ürünleri üretiyoruz. Say Reklamcılık, geçen 21 yılda reklam tabelacılığı işini kurumsal kimlik uygulaması hizmeti haline getirerek, gerek Türkiye’nin gerek dünyanın kurumsal firmalarının birçok noktadaki satış organizasyonlarına hizmet vermektedir. Firmamız, bugün itibariyle dünyanın  birçok noktasında  uygulama hizmeti verebilen yetkinliktedir. Sürdürülebilir gelişim doğrultusunda aynı dili kullanıp hep beraber daha mutlu bir yarın hedefiyle ve sahip olduğumuz “100 yıl yaşam vizyonu” doğrultusunda güçlenen şirketimize inanarak bu yolda adım atan tüm yatırımcılarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir