GM ve Chrysler sürece destek sözü verdi

Detroit’in iflas koruma başvurusunda bulunması, kentte merkezleri ve üretim tesisleri bulunan dev şirketler tarafından olumlu karşılandı.

GM ve Chrysler sürece destek sözü verdi

Kentin önde gelen işadamları ve şirket yöneticileri, iflas başvurusunu “yapılması gerekli bir ameliyat” olarak nitelerken, “Bunun acısız bir süreç olacağını hiç kimse düşünmüyordu. Ancak günün sonunda bunun kaçınılmaz olduğu biliniyordu” ifadesini kullandılar.

Dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden olan ve 2009’da yaşadığı iflas nedeniyle Detroit’in de zor günler yaşamasında katkısı olan General Motors da, kente destek verdi.

GM: TAZE BİR BAŞLANGIÇ
Şirketin açıklamasında, iflas koruma sürecinin GM tesisleri ve genel merkezinin işleyişine olumsuz bir etki yapmasının beklenmediği bildirildi. GM’in açıklamasında, “Detroit bizim evimiz. Kararın, kent için taze bir başlangıç olacağına inanıyoruz” denildi. 2009’da iflas korumaya başvuran GM, bu süreçten daha az borç ve daha az marka ile çıkmayı başarmıştı.

Kentte fabrikaları olan Chrysler da, yaptığı açıklamada “Sadece kente yarıtım yapmayı sürdürmekle kalmayacağız. Aynı zamanda Detroit’in yeniden yapılandırılıp ayağa kaldırılması sürecine de olumlu katkı sağlamakta kararlıyız” ifadesine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir