Global Halkabank için hedef fiyatı korudu

Global Menkul Değerler, Halkbank için 21 TL hedef fiyat ile
'AL' tavsiyesini korudu.

Global Halkabank için hedef fiyatı korudu

Global Menkul Değerler ( www.global.com.tr ) konu ile ilgili raporunda, Halkbank için 21 TL hedef fiyat ve yüzde 44 artış potansiyeli ile 'AL' tavsiyesini koruduklarını bildirdi.
   
Raporda şu değerlendirme yapıldı:
    "Tahminlerin Üzerinde Kar
    Halkbank 2Ç13 solo finansal sonuçlarında 715 milyon TL net kar açıkladı. (Çeyreksel bazda yatay, yıllık bazda: +%14). Açıklanan net kar rakamı bizim 670 milyon TL olan tahminimizin %6 üzerinde gerçekleşirken, 673 milyon TL olan CNBC-e piyasa beklentisinin ise %7 üzerinde gerçekleşmiş oldu. Bankanın 6 aylık karı geçen yıla göre %14 artarak 1.4 milyar TL olurken, bu kar rakamı %22.3 oranında ortalama öz kaynak getirisine denk gelmektedir.
   
Beklentilerin üzerindeki ticari kar geliri (Bizim tahminimiz: 126 milyon TL vs açıklanan rakam: 133 milyon TL)  ve temettü geliri ile beklentilerin altındaki vergi oranı bankanın açıkladığı sonuçlar ile beklentilerimiz arasında sapmalara neden oldu.
   
Takibe intikal eden kredilerde, bir önceki çeyreğe göre %26 artış görülürken, takipteki kredilerdeki artış bu çeyreğin en önemli negatifi olarak ön plana çıkmaktadır.
   
Pozitif açıdan ise i) güçlü kredi büyümesini (Çeyreksel bazda: +%6.9), ii) vadesiz mevduatlardaki %14'lük artışı ve iii) rekor seviyede gerçekleşerek net karı destekleyen 155 milyon TL tutarındaki takipteki kredi tahsilatını (Çeyreksel bazda: +%21) beğeniyoruz. 2Ç13 finansal sonuçlarının açıklanmasının ardından hisse üzerinde bir toparlanma bekliyoruz.
   
Hisse için AL tavsiyemizi koruyoruz. TL21.00 olan hedef fiyatımızın %44 artış potansiyeli bulunmaktadır. Banka hisseleri 2014T 6.7x F/K (Benzerlerine göre %12 iskontolu) ve 1.19x F/DD çarpanlarıyla ve 2014 için %19.1 ortalama öz kaynak getirisiyle işlem görmektedir."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir