Global Garanti için 'AL' tavsiyesini korudu

Global Menkul Değerler, Garanti Bankası için hedef fiyatını 10.20 TL, tavsiyesini ise 'AL' olarak sürdürdü.

Global Garanti için 'AL' tavsiyesini korudu

Global Menkul Değerler ( www.global.com.tr ) konu ile ilgili raporunda, şu değerlendirmelere yer verdi:
   
"Garanti Bankası (GARAN), 2.çeyrek konsolide olmayan finansal sonuçlarında 887 milyon TL net kar açıkladı. (Çeyreksel bazda: -%12, yıllık bazda: +%23). Açıklanan net kar rakamı bizim 831 milyon TL olan tahminimizin %7 üzerinde gerçeklesirken, 881 milyon TL olan CNBC-e piyasa beklentisinin ise %1 üzerinde gerçeklesmis oldu. Bankanın 6 aylık karı geçen yılın aynı dönemine göre %20 artarak 1.9 milyar TL olurken, bu kar rakamı %17.6 oranında ortalama özkaynak getirisine denk gelmektedir.
   
Bu çeyrekte, i) güçlü kredi büyümesini (Çeyreksel bazda: +%11) ve ii) takibe intikal eden kredilerdeki yavaslamayı (Çeyreksel bazda: -%23) olumlu karsılıyoruz.
   
Negatif açıdan ise diger banka benzerlerinin aksine takipteki kredi tahsilatları 114 milyon TL’ye geriledi (%34) ve bu durum 3.çeyrekten sonra normallesebilir. Kredi mevduat rasyosu ilk çeyrekteki %101 seviyesinden %105 seviyesine yükseldi. Bunun yanında TL kredi – mevduat spreadleri 26 baz puan daralarak %4 oldu. TL fonlama maliyetindeki
artısa paralel olarak marjlar 3.çeyrekte daha da daralabilir.
   
Güçlü sermaye piyasası alım satım gelirlerinin/diger gelirlerin eksikligi ve marjlardaki olası daralmanın 3.çeyrek karını negatifetkileyebilir. Hisse üzerinde kısa vadeli bir kar realizasyonu bekliyoruz.
   
Uzun vadede hisse için AL tavsiyemizi koruyoruz. Bankanın net faiz marjı 4.çeyrekte tekrar toparlanabilir. Hisse için hedef fiyatımız TL10.20 olup, hedef fiyatımızın %30 artıs potansiyeli bulunmaktadır. Banka 2014T 8.8x F/K (Benzerlerine göre %14 primli) ve 1.29x F/DD çarpanlarıyla ve 2014 için %15.1 ortalama özkaynak getirisiyle islem görmektedir."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir