Gidecek daha yol var

Geçtiğimiz hafta yeni rekor seviyelere ulaşan endeksler için gidecek daha yol olduğu belirtiliyor.

Gidecek daha yol var

Colony Capital CEO'su Tom Barrack ve UBS Varlık Yönetimi yönetici direktörü Robert Sechan, hisse senedi piyasaları için daha da iyi zamanların gelmesini bekliyorlar.

Dow Jones Endüstriel Ortalama Endeksi, geçtiğimiz hafta rekor yüksek seviyesini test etti.

CNBC mikrofonlarına verdiği röportajında, 2009 yılında başlayan boğa piyasası sürecinin önünde daha gidecek beş yılı olduğunu ifade eden Barrack ''Coşku, canlılık hissediyorum ve ekonomistlerden uzak durmaya çalışıyorum. Borsalar için transparanlık, likidite bolluğu, yolsuzluk olmayışı ve anlayabildiğimiz bir pazarın oluşu pozitif faktörlerin başında geliyor'' dedi.

İrrasyonel bir bolluğun oluşacağı zamanların olacağını ise onaylayan Barack konuşmasına şöyle devam etti: ''Elbette, bazı balonların içine gireceksiniz; fakat sistemin etkinliği devam ediyor. Ben önümüzdeki beş yıl boyunca sadece yukarı yönlü ayarlamalar olacağını düşünüyorum. Bazı önceden tahmin edilemeyen olaylarla karşılaşıyoruz. Buna rağmen borsalar hala en iyi oyununu oynuyor'' dedi.

Balon konusu hakkında Sechan ise CNBC'ye ''Ben bu varlık balonu konseptine baktığım zaman, bu korkuyla, hırsla ve aşırı iyimserlikle ilişkilidir. İlkini görüyorum; fakat geri kalan ikisini göremiyorum'' şeklinde konuştu.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir