Geleceğe Bakış: 21. Yüzyılda Mesleki Beceri, Girişimcilik ve İstihdam

"Geleceğe Bakış: 21. Yüzyılda Mesleki Beceri, Girişimcilik ve İstihdam" konferansı hükümet temsilcileri ile iş dünyasının önde gelen isimlerini biraraya getiriyor.

gelecege bakis: 21. yuzyilda mesleki beceri, girisimcilik ve istihdamBloombergHT sponsorluğunda düzenlenecek olan "Geleceğe Bakış: 21. Yüzyılda Mesleki Beceri, Girişimcilik ve İstihdam" konferansı için 15 ülkeden hükümet temsilcileri, kamu kurumları ile iş dünyasının önemli kuruluşlarının yöneticileri bir araya gelmeye hazırlanıyor.

Gençlerin istihdamında mesleki becerilerin geliştirilmesinin hayati önem taşıdığının farkında olan ilgililer 13 - 14 Şubat tarihlerinde İstanbul The Marmara Taksim Oteli'nde genç nüfusun işsizlik oranlarının azaltılması ve daha canlı bir iktisadi geleceğin güvence altına alınmasını görüşecekler.

British Council’ın Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile iş birliği içerisinde düzenlediği Geleceğe Bakış: 21. Yüzyılda Mesleki Beceri, Girişimcilik ve İstihdam başlıklı konferans özellikle genç nüfusun istihdamı konusunu uluslararası bir platformda tartışma fırsatı sunuyor.

Konferansa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, YÖK, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) yanı sıra OECD ve Avrupa Komisyonu gibi uluslararası kurumlardan üst düzey temsilciler, üniversite rektörleri, iş dünyasında öncü kuruluşların yöneticileri ve genç girişimciler konuşmacı olarak katılacak.

Türkiye’nin yanı sıra ağırlıklı olarak Doğu ve Güney Avrupa ile Orta Asyalı politika üreticileri, özel sektör yöneticileri ve eğitim uzmanlarının katılacağı konferansta ülke temsilcileri genç nüfusun istihdamını teşvik etmek, 21. yüzyıl mesleki becerilerini geliştirmek ve geleceğin girişimcilerini yetiştirmek gibi konularda fikir alışverişinde bulunacak ve çözüm yollarını tartışacaklar.

Katılımı ücretsiz olan iki gün sürecek konferansa sınırlı oturma kapasitesi nedeniyle önden kayıt yaptırılması gerekiyor. Türkçe, İngilizce ve Rusça konuşulacak konferansta simultane çeviri yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir