Gazze’de “Mavi Marmara Şehitleri” anıldı

İsrail’in, Gazze’ye yönelik ablukayı kırmak için insanî yardım malzemeleri götüren Mavi Marmara gemisine saldırısının 3. yıldönümünde, Gazze limanında şehitleri anma töreni düzenlendi. Kalabalık bir Filistinli grubun katıldığı törende Gazze’deki direniş grupları adına konuşan Muhammet Hindi, gemidekilerin tarihte yerini aldığını, dünya tarihinin gelecekte onları konuşacağını dile getirdi. “Bu şehitler, Filistin’e en büyük yardımı yaptı” diyen Hindi, “Bu en büyük başarıdır, İsrail bundan sonra hiçbir, aktiviste böyle saldıramayacağını anladı’’ dedi.

Gazze’de “Mavi Marmara Şehitleri” anıldıKalabalık bir Filistinli grubun katıldığı törende Gazze’deki direniş grupları adına konuşan Muhammet Hindi, gemidekilerin tarihte yerini aldığını, dünya tarihinin gelecekte onları konuşacağını dile getirdi. “Bu şehitler, Filistin’e en büyük yardımı yaptı” diyen Hindi, “Bu en büyük başarıdır, İsrail bundan sonra hiçbir, aktiviste böyle saldıramayacağını anladı’’ dedi.

İsrail’in, Gazze’ye yönelik ablukayı kırmak için insani yardım malzemeleri götüren Mavi Marmara gemisine saldırısının 3. yıl dönümünde, Gazze limanında şehitleri anma töreni düzenlendi. İHH Temsilciliği ve Filistin’deki Gazze Hükümeti Dışişleri Bakanlığınca, Mavi Marmara Anıtı’nın bulunduğu alanda gerçekleştirilen tören Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Törende bir konuşma yapan AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, AA Gazze Bürosunun açılışın yaptıklarını hatırlattı. Bu vesileyle şehirde bulunduğunu aktaran Öztürk, Mavi Marmara saldırısının Türkiye’nin en büyük hüzünlerinden biri olarak tarihe geçtiğini ifade etti. Mavi Marmara gemisinde 9 kişinin şehit olduğunu, onlarca kişinin yaralandığını aktaran Öztürk, kendisinin de Gazze’ye son saldırıda şehirde olduğunu ve drama yakından şahitlik ettiğini hatırlatarak, “Filistin’in kahraman çocuklarına bir şey söylemek istiyorum. Filistin davası bütün İslam ümmetinin davasıdır. Ve İslam ümmeti sizden bir şey bekliyor. Birbiriyle konuşmayan, Filistinli kardeşlerin barışmasını istiyor. Ve inşallah, Filistinli kardeşlerimizin barıştığı müjdeli haberi ilk biz veririz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir