Garanti'den ''Gezi'' açıklaması

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, Gezi Parkı’yla başlayan olaylar sonrası bankadan çıkan mevduatın 35-40 milyon lira olduğunu açıkladı.

Garanti'den ''Gezi'' açıklaması

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, Gezi Parkı’yla başlayan olaylar sonrası bankadan çıkan mevduatın 35-40 milyon lira olduğunu belirtti.

Ergun Özen, "Toplam mevduatımız 95 milyar lira büyüklüğünde" dedi. 8.5 milyon kart müşterisi olduğunun altını çizen Özen, 1.500 kişinin de kredi kartını iptal ettiğini belirtti.

''ÇALIŞANLAR İŞ ÇIKIŞI PARKA GİDİYOR''

Garanti Bankası'nın Zincirlikuyu'daki genel müdürlük binası önünde 40-50 kişilik bir grubun bugün eylem yaptığını söyleyen Özen, eylemcilerin banka çalışanlarını değil, bankayı protesto ettiğini belirterek, "Ben de onlara 'Bu bankayı çalışanlar yaratıyor. Çalışanlar da akşam iş çıkışında Gezi Parkı'na gidiyor ve protesto ediyor' dedim. Eylem yaklaşık 15-20 dakika sürdü. Sonra eylemciler dağıldı" diye konuştu.

''BEN DE ÇAPULCUYUM''

Binanın önüne, protestocuların yanına inen Özen, Doğuş Grubu olarak Gezi direnişinin karşı olmadıklarını anlattı. Başbakan'ın eylemcilerle ilgili sözleri hatırlatılan Genel Müdür Özen, "Ben Gezi eyleminin yanındayım. Ben de çapulcuyum" diyerek destek verdi. Özen'in bu açıklamasının ardından protestocu grup ile banka çalışanları arasındaki gerginlik sona erdi.