Galatasaray'dan şantaj açıklaması

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'den yapılan açıklamada, Borsa İstanbul'da işlem gören şirket hisselerinin bir kısmına sahip olduğunu ileri süren Egemen Ö. isimli yatırımcının şantaj içerikli bir mail göndermesi nedeniyle adli süreç başlatıldığı belirtildi.

Galatasaray'dan şantaj açıklaması

İŞTE O AÇIKLAMA...

 

Galatasaray Sportif A.Ş'nin Borsa İstanbul'da işlem gören bir kısım hissesine sahip olduğunu iddia eden Egemen Ö. adlı yatırımcı, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Ünal Aysal'ın vekili Av.Sedat Bozanoğlu'na ve asistanına 12.12.2012 tarihinde e-posta göndererek birtakım taleplerinin karşılanması hususunda şantajda bulunmuştur. İlgili e-postada küçük yatırımcı olduğunu belirten Egemen Ö., Galatasaray Sportif A.Ş aleyhine açılan bazı davaları kendisinin organize ettiğini, bu hususta medyada bazı haberleri yine kendisinin yaptırdığını açıkça itiraf etmiştir. Egemen Ö., organize ettiği davaları geri çekmek ve medyada yeni haberlerin yapılmaması karşılığında 180.000 TL talep etmiştir. Bu meblağın kendisine ödenmemesi halinde yeni davalar açacağını belirtmiş ve daha da ileri giderek hapis cezası öngörülen suçlardan da suç duyurularında bulunacağını iddia etmiştir.

 

Sayın Ünal Aysal, Egemen Ö. tarafından iletilen e-posta nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuş, ayrıca Egemen Ö.'nün avukat olması ve sergilemekte olduğu tutum ve davranışın avukatlık meslek etiğiyle bağdaşmaması nedeniyle İstanbul Barosu’na ilgili şahsı şikayet etmiştir.

 

Gerçek Galatasaray Sportif A.Ş yatırımcılarını tenzih eder, küçük yatırımcı adı altında, haksız yere menfaat temin etmeye çalışanlara karşı, her daim Yüce Türk Adaleti önünde hesap soracağımızı Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir