FED Eylül'de adım atmalı

Dallas FED Başkanı Richard Fisher, FED'in tahvil alımlarını azaltmaya eylül'de başlaması gerektiği görüşünü tekrarladı.

FED Eylül'de adım atmalı

Dallas FED Başkanı Richard Fisher, FED'in varlık alımını azaltma operasyonuna Eylül ayında başlaması çağrısını tekrarladı. 
    
Fisher yaptığı açıklamada, şu an ile Eylül ayında yapılacak FOMC toplantısı arasında gelecek veriler hayal kırıklığı yaratmadığısürece, FED'in tahvil alımlarını azaltmaya Eylül ayında başlaması taraftarı olmaya devam edeceğini vurguladı. Fisher, "Bu görüşümde yanlız değilim" diye konuştu.

Fisher, aşırı esnek para politikasının tek başına imalatı desteklemeyeceğini savundu. Fisher, Fed'in rekor düzeydeki eşviklerinin ABD'deki imalatı, düzenleme belirsizlikleri ve mali kaynaklardan kaynaklanan 2 yıllık düşüşten toparlayamayacağını dile getirdi.
    
Fisher, FOMC'nin oy verme hakkına sahip bir üyesi değil.
 
FİSHER, WASHİNGTON'DAN İMALATÇILARIN YOLUNDAN ÇEKİLMESİNİ İSTEDİ

Dallas FED Başkanı, ABD'nin imalat sektöründe yeniden büyümenin yakalanabileceğine inandığını, bunun için hükümetin aptalca engellemelerini sona erdirmesi gerektiğini söyledi. 
    
ABD'de imalatçıların bir kalkışa hazır olduklarını ifade eden Fisher, "Onlar dünyadaki en verimli işçileri istihdam ediyorlar. En verimli teknolojileri uygulamakta hızlılar ve ucuz enerjiden fayda sağlıyorlar. Eğer onları neyin frenlediğini sorarsanız size mali politikaları ve yeni düzenlemeleri işaret edeceklerdir" diye konuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir