Facebook site kuruyor ama internette değil

Facebook çalışanları için 394 konutluk bir site kuruyor. 120 milyon dolarlık sitede yoga merkezinden köpek kreşine kadar yok yok...

Facebook site kuruyor ama internette değil

 ABD’li sosyal medya devi Facebook yeni bir site kuruyor, ancak bu internet sitesi değil, Facebook çalışanları için havuzlu, sosyal donatılı 394 konutluk bir site olacak...

 

Facebook’un çalışanları için planladığı yeni site, şirketin San Francisco Menlo Park’taki kampüsüne yürüme mesafesinde kurulacak. Toplam 60 bin metrekarelik site 120 milyon dolara mal olacak. Sitede bir kafe, market ve bar bulunacak. Site sakinleri için bir bisiklet tamircisi, evcil hayvan kreşi ve köpek dolaştırma servisi de hizmet verecek. Büyük bir havuz, bir spa ve yoga merkezi de sitede oturan çalışanların kullanımında olacak. Sitenin terasında değişik temalarla eğlence merkezleri de bulunacak.

 

Dairelerin piyasa fiyatlarıyla kiralanacağı belirtiliyor. 15 daire geliri düşük olanlara ayrıldı. Bu 15 daire dışındaki tüm daireler Facebook çalışanı olmayanların da kiralamasına açık.

 

BİSİKLETLE 5 DAKİKA

 

Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren teknoloji firmalarının çalışanlarına kolaylıklar sağlamak için birbirleriyle yarıştığı biliniyor. Facebook yeni siteyle bu yarışı bir adım daha öne taşıyacak. Yeni sitenin kapasitesinin Menlo Park’taki Facebook çalışanların yüzde 10’u kadar olması daireler için büyük bir yarış olacağı anlamına geliyor. Site bisikletle Facebook kampüsüne 5 dakika mesafede.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir