Eşiniz bu sırrı saklıyor olabilir!

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, 40 yaşının üzerindeki kişiler borçlarını, kazançlarını ve yatırımlarını eşlerinden saklıyorlar.

esiniz bu sirri sakliyor olabilir! Finansal hizmet firması Prudential tarafından yapılan araştırmaya göre, İngilizler borçlarını eşlerinden saklıyorlar.40 yaşının üzerinde olan ve İngiltere'de yaşayan kişilerle yapılan görüşmeler sonucunda, çiftlerin sadece borçluluklarını gizleyerek finansal geleceklerini risk altına sokmakla kalmayıp aynı zamandabirikimlerini, yatırımlarını ve gelirlerini de birbirlerinden sakladıkları ortaya çıktı.

Prudential'da emeklilik uzmanı olan Vince Smith-Hughes ''Bu finansal sırlar, çiftlerin emeklilik gelirleri için büyük risk taşıyor. Eğer çiftlerden biri diğerinden gizli birikimleri ile emekli olursa, emeklilik yatırımı kaynaklı vergi indirimini yıllarca kaçırabilirler. Aynı zamanda, açık olarak görüldüğü üzeren beklenmeyen borçlar da emeklilik ödemelerinde çiftlerin gelirleri üzerinde negatif etki yapıyor'' şeklinde konuştu.

Prudential'ın yaptığı araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 22'si eşlerinden ortalama olarak 7.800 euro (12.789 dolar) civarındaki borçlarını gizliyor.

Kişilerin borçların gizlemesinin ise çeşitli sebepleri var. Örneğin katılımcıların yüzde 16'sı ise eski ilişkilerine destek oldukları için borca girdiklerini, bu kişilerden bir çoğu eski eşlerinden olan çocukları için yüksek miktarda para harcadıklarını dile getiriyorlar.