Erdoğan'ın ses montajcıları böyle yakalandı

Başbakan Erdoğan ile Bilal Erdoğan arasında farklı zamanlarda geçtiği iddia edilen ses kayıtlarını montajlayarak hükümete kumpas kurmaya çalışanlar da dinlemeye takıldı. İşte internete düşen son ses kaydı:

erdogan'a montaj kumpasi dinlemeye takildi

Video paylaşım sitesine yüklenen ses kaydında, Başbakan Erdoğan ile oğlunun farklı zamanlarda yaptıkları tahmin edilen seslerini montajlayarak ve taklit ederek kurgulayanların kendi aralarında konuşmaları yer alıyor.

Ses kaydında, yaptıkları montajdan sonra oldukça neşeli oldukları görülen kumpas ekibi, montajladıkları sesleri yorumluyorlar. Bazı bölümleri çok net duyulan diyaloglarda kumpas ekibi, montaj çalışmalarının evrelerini tek tek değerlendiriyor.

Ekiptekiler, "Biraz aceleye geldi sanki ama zamanla öğreneceğiz gibi" diyerek aceleyle yetiştirdikleri montaj çalışmasıyla ilgili acemiliklerini itiraf ediyorlar.

BAHSEDİLEN 'TAKUNYA' NEDİR?

Ekipteki kadının "Takunyada yayınlasak yeter, oradan yayılır gider" sözleri, kirli tezgahın kimlere yaptırıldığını gözler önüne serdi.

Sosyal medya sitesi Facebook'ta 330 bin beğenisi, Twitter'da ise 3 bin civarı takipçisi olan Takunya grubu, isminden de anlaşılacağı üzere İslam karşıtı paylaşımlarıyla dikkat çekiyor.

Montajlı ses kayıtlarının internete düşmesiyle birlikte, konuyu gündem de tutmak için sık sık paylaşım yapan "Takunya grubu", ortaya çıkan ses kayıtlarına göre, Bilal Erdoğan ve Başbakan Erdoğan'a yapılan montaj tezgahının organizatörleri olduğu anlaşılıyor.

EMRİ PARALELLER Mİ VERDİ?

Takunya isimli İslam karşıtı Kemalist grubun montaj yapmasının yanı sıra, emrin paralel örgütten geldiği iddia ediliyor. (Haber10)

Montaj ekibindeki kadın ise, "ama hakikaten iyi oldu, boşver" diyerek arkadaşına moral veriyor. "Acemilik oldu ama zamanla daha iyisini yaparız" diyerek diğerleri de destekliyor.

"Yok canım bunların kayıt olduğunu anlamazlar ya" diyen bir diğerine "daha iyi montajlar da yaparız aslında" diyerek karşılık veriyor.

Montajlayarak oluşturdukları kayıtları nasıl paylaşacaklarını da tartışan ekibe, kadın arkadaşları, "takunyadan yayınlasak yeter, ordan yayılır" diyor.

Ekipteki kadının, "arkadaş hasta olmasaydı onun sesi daha iyi uyuyor" demesi montaj sırasında taklit sesler de kullanıldığını da açıkça ortaya koyuyor.

Başbakan'ın sesinin iyi olduğunu savunan kumpas ekibi, Bilal'in sesinde biraz sıkıntı yaşandığı görüşünde birleşiyor. Arkadaşına "Çok çocuksu oldu sanki" sözlerine ekipteki kadın "aman Bilal'in sesini kaç kişi tanıyor ki" diyerek yine moral veriyor.

Konuşmalar ilerlerken bir kişinin "Ya bireder sesi niye yükselttin. Çakacaklar köfteyi" demesi dikkat çekiyor.

Arkadaşlarının "çakmazlar çakmazlar" demesine yine ekipteki kadından destek geliyor ve "arkasına ne eklersen ekle yiyorlar" diyor.

Ekipteki birinin, "Onlar zaten keriz ekibi, bizimkiler zaten biat ekibi..." diyerek herkese hakaret etmesi de dikkatlerden kaçmıyor.

Konuşmaların sonunda ekibin "çekirdeğimiz de bitti" diye yakınmasından ekibin montaj kumpası sırasında oldukça uzun bir çalışma temposuna girdikleri anlaşılıyor.

Kaynak: Haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + = 28