'Erdoğan'ın bana ve aileme özel bir sevgisi vardı'

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı "duygusal bir insan" olarak nitelendirdi.

'Erdoğan'ın bana ve aileme özel bir sevgisi vardı'Esed," Erdoğan'ın, bana çocuklarıma ve aileme özel bir sevgisi vardı. Ancak, Müslüman Kardeşler'e olan bağlılığı bu sevgiye galip geldi" dedi.

Suriye Devlet Başkanı Esed tarafından Şam'a davet ettiği Ürdünlü yazar Suud Kbelan ile bir araya geldi. Kbelan, El Ahbar gazetesindeki köşesinde görüşmenin içeriğini yayınladı.

Ürdünlü yazarın, Suriye'nin Champress haber sitesinde de yar alan makalede Esed, Başbakan Erdoğan'ı duygusal bir şahsiyet olarak tanımlıyor.

Yazar Kbelan, görüşmede Esed'in Başbakan Erdoğan ile ilgili olarak,"Erdoğan duygusal bir insan. Bana, çocuklarıma ve aileme karşı özel bir sevgi besliyordu. Ancak, Erdoğan Müslüman Kardeşlerin tarafını tutuyordu. Onun için, İhvan'ın çıkarları dostluğumuzdan daha önemli oldu. Erdoğan'a göre İhvan'ın çıkarı Türkiye ve Suriye arasındaki ilişkilerden de önemli." ifadelerini kullandı.

Esed, ayrıca Erdoğan'ın siyasi alanda yanlış adımlar attığını öne sürerek, bu adımlardan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu sorumlu tuttu.