Erdoğan'ın 30 Mart balkon konuşması.. 8.seçim zaferi..

AK Parti ile 8. seçiminden de zaferle ayrılan Başbakan Erdoğan, Ankara'da parti genel merkezinin balkonunda yeni bir balkon konuşması daha gerçekleştirdi..

erdogan, 8. secim zaferi konusmasi yapti

Seçim sonuçlarını parti genel merkezinden takip eden AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan genel merkezin balkonundan vatandaşlara hitap etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, girdiği her seçimin ardından Ak Parti Genel Merkezi’nin balkonundan yaptığı konuşmalarına yenisini ekledi. Balkona, yolsuzluk soruşturmasında ismi geçen oğlu Bilal Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan’la çıkan, aralarında Egemen Bağış’ın da bulunduğu partinin önde gelen isimlerini de yanına alan Erdoğan, önceki balkon konuşmalarının aksine cemaate operasyon sinyali verdi, muhalefeti uyardı. Erdoğan, yerel seçimlerle statükonun büyük darbe aldığını ve kirli ilişkilerin kaybettiğini belirterek, “Vesayetçi odaklar bugün milletten tam bir Osmanlı şamarı yedi” dedi. Erdoğan, “Aziz milletim” diyerek başladığı konuşmasında, şu mesajları verdi:

-  77 MİLYONU KUCAKLIYORUM: 77 milyon Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşını bir kez muhabbetle kucaklıyor ve selamlıyorum. Üsküp’e telekonferansla bağlandım. Rabbime böyle büyük bir zafer ve anlamlı sonuç verdiği için sonsuz teşekkür ediyorum. Yarab ne büyüksün. Dünyanın her yerinde zaferimiz için ellerini gönüllerini duaya açan dost ve kardeşlerime teşekkür ediyorum. Türkiye’deki istiklal mücadelesine dualarıyla destek olan tüm dünyadaki kardeşlerime teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü bu aziz millet hak ediyor.

-  BAŞBAKANINIZA SAHİP ÇIKTINIZ: Siz yeni Türkiye’nin istiklal mücadelesine sahip çıktınız. Kendi geleceğinize, iradenize, siyasete partinize ve başbakanınıza sahip çıktınız. (Vur vur inlesin Pensilvanya dinlesin sloganları). Bugün 30 Mart. Ne dediler, 25 Mart’ta kaos dediler. Doğru, kaosu gördük. Bu milletin bu devletin bu ülkenin ulusal güvenliğine ne yazık ki mücadele edecek kadar Dışişleri Bakanlığı’nı dinleyecek kadar ihanet eden vatan hainlerini tanıma fırsatı buldu. Bunların inine gireceğiz diyordum.

-  MUHALEFET BİZ KAZANDIK DİYECEK: Şimdi zaman zaman bazı basın mensupları bana soruyor. Bu senede balkon konuşması yapacak mısınız? Genel müdürlerine, genel başkanlarına neden sormuyorsunuz. Bunların böyle derdi yok. Sesi soluğu çıkmayacak. Ne diyecekler yarın. ‘Biz kazandık’. ‘Yüzde 26-27-28 de alsak biz kazandık’ diyecek genel müdür. Öbürü çıkacak 13-15 alsa biz kazandık diyecek. Hayatları böyle geçti.

-  BIRAKIN GİDİN: Siyaset onur, asillik ister. Makamı zenginleştirebiliryorsanız orada oturun yoksa zenginleştiremiyorsanız bırakıp gidin. Yüzde 40’ın altında kalırsak giderim dedi. Yüzde 26 aldı gitti mi yine gidemez. Diğeri 17 yıldır orada oturuyor o da gidemez. Onlar makamdan hazlanıyorlar.

-  TÜRKİYE GEÇİLMEZ MESAJI VERİLDİ: Aziz milletin verdiği mesaj çok açık. Sandıkta Türkiye’ye ve dünyaya mesaj verdi. ‘Biz buradayız Türk milleti geçilmez’ dedi. Millet ‘bu ülkenin sahipleyiz’ dedi. ‘Millet eğilmez Türkiye yenilmez’ dedi. Biz Türkiye Cumhuriyeti’ni sokakta bulmadık. Bu vatanı sokakta bulmadık.

-  PENSİLVANYA’YA TESLİM ETMEYİZ: Bu şehitlerin kanıyla yoğrulmuş bu toprakları biz Pensilvanya’ya ya da buradaki hain uzantılarına asla teslim etmeyiz. Yarından itibaren kaçanlar kaçtı yarından itibaren de kaçanlar olabilir. Bazıları için şahsen suç duyurusunda bulunduk. Kaçabilir dedim. Bundan sonra inlerine gireceğiz. Hesabını bunun ödeyecekler bedelini ödeyecekler. Ulusal güvenliğimizi nasıl tehdit edersiniz. Suriye bizimle savaş halinde. Uçaklarımızı taciz ediyorlar. Süleyman Şah türbesine her saldırı bize yapılan saldırıdır.

-  HAŞHAŞİLER YANINDA HİÇ: Bu hainler bu görüşmeyi dinliyor. Dünyaya servis ediyor. Bunlar haşhaşilere rahmet okutur. Haşhaşiler bunların yanında hiç. Bugün aziz milletin verdiği çok önemli mesaj var. Milletimizi siyaset dışı yollarla Türkiye’nin istikametinin belirlenmesine tavrını ortaya koydu. Sandık sonuçları kimin kazandığından çok kimin kaybettiğini gösterir. Bugün ahlak dışı siyaset kaybetmiştir. Kaset montaj çamur ve iftira siyaseti kaybetmiştir. Ey genel müdür ya elinizde bu kasetler olmasaydı siz ne konuşacaktınız.

-  OSMANLI ŞAMARI YEDİLER: Statüko bugün çok büyük darbe aldı. Kirli ilişkiler adı konulmamış ittifaklar bugün kaybetti. Vesayetçi odaklar bugün milletten tam bir Osmanlı şamarı yedi. Bugün kibir, gurur kaybetti. Milletine tepeden bakan küçümseyen kibir sandıkta yenildi. Harflerinden öfke damlayan manşetleri atanlar ağır yenilgi aldılar. Ey buradaki yandaşları medya sermaye hani siz demokrasinin karşısındaydınız niye oldu. Sandıkta demokrasi kazandı. İrade kazandı. Onlar kaybetti siz neredesiniz? Montaj kaset siyaseti yerle bir oldu. Sorunların çözüm aracı siyasettir demokrasidir. Kimin ne meselesi varsa siyasetle çözme yoluna gitmelidir.

-  MUHALEFETE ÇAĞRI: Muhalefet partilerine açık çağrı yapıyorum. Seçim sonrasında tüm boyutları analiz edeceğiz. Acaba niye 46-48 aldı da kesin olmayan sonuçlar. Biz niye 55-60 yapamadık bunu konuşacağız. Bunların konuşup neticeye varınca sizlerle beraber yolumuza bu eksikleri giderip devam edeceğiz. Muhalefetin derdi yok. Muhalefet sandıkta verilen dersi doğru okumalı, kendilerini sorgulamalı ve kendi öz eleştirilerin sorgulamalı.

-  DAHA GÜÇLENEREK GELİYORUZ: Neye üzüldüm biliyor musunuz? Dışişlerindeki olaydan sonra başbakanlıkta böcek olaylarından sonra şu muhalefetin bir açıklamasını duydunuz mu? Vatana ihanettir casusluktur biz iktidarın yanındayız dediklerini duydunuz mu? Pensilvanya ile hareket edenler bunu söyleyebilirler mi? 25 Aralık sonrası kaos dedikleri buydu. Ekonomi çöktü mü? Daha güçlenerek geliyoruz. Daha güçlü siyaset demokrasi getireceğiz.

-  MUHALEFET KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERMELİ: Muhalefet yöneticileri bu akşam aynaya bakmalı. Yaptıkları hataların farkına vararak kendine çeki düzen vermeli. Ak Parti’nin bileğini tek başına bükemediler kolektif çalıştılar. Ak Parti’nin karşısında kamplaştılar. Ne oldu? 40 çürük yumurta bir sağlam yumurta etmez. Adı konulmamış ittifakları gördük. İlkesiz siyasetin fayda getirmediğini gördü.

-  YENİ SAYFA AÇALIM: Yeni bir sayfa açalım. Ey muhalefet ve gönül vermiş milletin Türkiye sevdası her şeyin üzerinde olsun. ‘Türkiye kazanacaksa biz kaybetmeye hazırız’ dedik. Siyasetin merkezinde değer samimiyet olsun. Türkiye’yi hep birlikte yüceltelim. Türkiye’ye saldıranlar hayal kırıklığı yaşadı. Taşeronlar maşalar hayal kırıklığı yaşadı.

-  KİMSE ÜZÜLMESİN: Bugün kimse üzülmesin, mahzun olmasın. 77 milyon bugün Türkiye kazandı. Bugün yeni Türkiye’nin düğün günüdür. Bugün 77 milyon, bir ve beraber olarak kardeş olarak yeni Türkiye’nin zafer günüdür. Bugün çözüm süreci kazandı. Tek bir kişi bile kaybetmedi. Farklı düşünebilirler, bize küfretmiş olabilirler bize hakaret etmiş olabilirler. Bir çoğunu yuttuk yargıya sevkettik. Seviyesiz muhalefet darbe girişimleri kaybetti. Edep ve ahlak dışı siyaset kaybetti. Zaferimiz kutlu ve mübarek olsun.içinde, yasalar içinde.Çünkü bu tür şebekeleri ne bu millet hoşgörüyle karşılar ne de biz karşılarız."

"Bugün hiç kimse mahsun olmasın"

"Bugün hiç kimse mahsun olmasın, bugün hiç kimse üzülmesin. 77 milyon bilsin ki bugün Türkiye kazanmıştır. 77 milyonun her biri ferdi bilsin ki bugün yeni Türkiye kazanmıştır. Bugün yeni Türkiye'nin düğün günüdür. 77 milyonun içinde tek bir kişi bile kaybetmemiştir çünkü onlara hizmetkar olan bir kadro ayrımcılık yapmadan iş başındadır."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir