Erdoğan'dan o akademik süprüntülere tepki: "Bunlar alçaktır!"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör saldırısının olduğu yerde açıklamalarda bulundu.

erdogan'dan o akademisyenlere sert tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanahmet'teki canlı bomba saldırısının yapıldığı yeri ziyaret etti. Ardından cuma namazını Sultanahmet Camii'nde kıldı.

Bunlar zalimdir, alçaktır

Erdoğan, bir grup akademisyenin yayınladığı bildiriye ilişkin, "Bütün bu olan olaylar karşısında kalkıp da kapkara bir bildiri yayınlayıp, o katliamların altına imzayı koyan akademisyenleri özellikle tekrar kınıyorum, şiddetle kınıyorum" dedi.

akademi1

Erdoğan, "Milletimizin kimin kim olduğunu çok daha yakından anlamalarını, yani önünde bir profesör, doçent bilmem ne olması kimseyi aydın yapmaz, bunlar kapkaranlık insanlardır. Bunlar zalimdir, alçaktır, çünkü zalimlerle birlikte olanlar zalimdir. Katliam yapanlarla beraber olanlar katliam içerisinde oldukları için onlar da aynı suçu işlemişlerdir" ifadelerini kullandı.

akademi2

"Babasıyla şehit olan 3 yaşındaki Mevlüde'yi nereye koyacaklar?"

akademi4"Çınar'da olan hadisede o yavrular, o babasıyla birlikte şehit olan 3 yaşındaki Mevlüde'yi acaba bu kapkaranlık akademisyenler nereye koyacaklar? Onun katillerinin yanında yer almayı bunlar nasıl vicdanlarına sığdırıyorlar?" diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bunu açıkça ifade etmek istiyorum. Bütün yargı makamlarını, üniversitelerin senatolarını Anayasamız ve yasalara ters bu hareketleri sebebiyle, dün yaptığım konuşmada göreve davet ettim, atılması gereken adımların sür'atle atılması gerektiğini... Bunlar da ne yapacaklarsa gitsinler oralarda yapsınlar. Siyaset yapmak isteyenler parlamentoda siyasetlerini yapsınlar ama yok parlamentoda bunu yapamıyorlarsa bunlar da gitsinler hendek kazsınlar veya dağa çıksınlar. Bu kadar açık ve net konuşuyorum."

akademi3Erdoğan terör örgütlerine düzenlenen operasyonlarla ilgili de konuştu

- Sınır bölgelerimizdeki gelişmelere katiyetle müsade etmeyeceğimizi söyledik. Türkiye böyle bir teröre asla müsade etmeyecek. Bizim Güneydoğuda yaptığımız operasyonlar sıradan operasyonlar değildir. Bunun yanında komşu ülkelerden gelecek tehditlere karşı da operasyonlarımız sürüyor. Tabi DEAŞ, bunu kabullenemiyor. Bu terör örgütünün Türkiye'de ilk saldırısı değil. DAEŞ'in bu zamana kadar 10 saldırısı oldu. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *