Erdoğan'dan 'montaj kaset'e ilk tepki

Dün ortaya çıkarılan montaj kasete Başbakan Erdoğan ilk tepkiyi partisinin grup toplantısında verdi.

erdogan'dan 'montaj kaset'e ilk tepki

Başbakan Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada kendisi ve oğlu arasında geçtiği iddia edilen ve internette yayınlanan ses kaydı ile ilgili olarak ''Dün akşam saatlerinde kendi kurguladıkları piyesi servis ettiler. Bunların hepsi şantaj dosyalarıdır'' dedi. Başbakan'ın konuşması AK Parti sıralarından yükselen sesler nedeniyle sık sık kesildi.

Erdoğan'ın sözlerinden öne çıkan başlıklar şöyle;

VAİZ LOBİSİ ÇALIŞIYOR

-Milletin iktidarda olmasından rahatsız olan bir de vaiz lobisi vardı. Diledikleri gibi örgütlenemeyen, devletin içinde bir ur gibi çoğalmaya gayret eden, şantajları komploları ihanetleri ortaya çıkan, senaryoları ortaya dökülen vaiz lobisi de milletin iktidarından rahatsızdı. İşte 17 Aralık'ta bütün bu rahatsızlar bir araya geldiler. Kaybedenler güruhu.

-Bir kez daha ittifak yaptılar. İşte bunlar şu anda Türkiye'yi biz yöneteceğiz diyorlar. Biz de diyoruz ki hayır millet yönetecek.  Var olduğumuz sürece nefes alıp verdiğimiz sürece milletin iradesini bunlara teslim etmeyecek, milletin iktidarını asla bunlarla paylaşmayacağız.

ETEĞİNİZDE NE VARSA DÖKÜN

-Dün akşam saatlerinde kendi kurguladıkları, dublajını da kendi yaptıkları piyesi servis ettiler. Ben haftalardır bir çağrıda bulunuyorum. Eteğinizde ne varsa dökün diyorum. elinizde ne varsa çıkarın diyorum.

-Bunlar gidiyor alçakça hayasızca montaj yapıp bunu servis ediyorlar. Yahu uydurun da uydurmanın da bir ahlakı edebi var. Bu kadarı da olmaz.

BU TEKNOLOJİDEN HAREKETLE BİZ DE İZLETECEĞİZ

-Şimdi bu bir hafta içerisinde onların karşıtlarını biz de bu teknolojiden hareketle biz de izleteceğiz. Aynısını biz de sizlere izleteceğiz. Teknolojinin nereye geldiğini görmeniz bakımından çok önemli.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞBAKANI'NA YAPILMIŞ HAİNCE BİR SALDIRI

-Bugün de buradan söylüyorum, yapılan Başbakan'a alçakça bir saldırıdır. Recep Tayyip Erdoğan'a değil, AK Parti'nin genel başkanına değil Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakan'ına yapılmış haince bir saldırıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir