Erdoğan ve Merkel'den gurbetçilere müjdeli haber

Başbakan Erdoğan ve Alman mevkidaşı Merkel ile ortak basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

erdogan ve merkel'den gurbetcilere mujde

Başbakan Erdoğan ve Alman mevkidaşı Merkel ile ortak basın toplantısında konuştu. Alman şansölyesi Merkel çifte vatandaşlığı kabul ettiklerini söylerken Erdoğan da cumhurbaşkanlığı seçiminde gurbetçi vatandaşlarımızın Almanya'da oy kullanacakları müjdesini verdi.

Merkel: Türkiye'nin AB üyeliğini ucu açık görüyoruz. 22. fasılın açılmasını önemli görüyoruz. 23-24. fasılın açılmasını da bekliyoruz.

"ÇİFTE VATANDAŞLIĞI KABUL EDİYORUZ"

Türkiye'deki seçimleri konuştuk. Cumhurbaşkanlığı seçimleri için burdaki Türklerin Almanya'da oy kullanmalarını temin edeceğiz. Almanya'da yaşayan ve Alman vatandaşlığı olan veya çifte vatandaşlığı olanlara ben onların şansölyesi olarak kendinmi hissediyorum.

Erdoğan: Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Hükümet kurulduktan sonra bizi davet etmeleri çok önemli. Hükümetlerine başarılar diliyorum. Bu dönemde de ilişkilerimizin daha da iyi olacağına inanıyorum.

"GURTBETÇİLER OYLARINI ALMANYA'DA KULLANACAK"

Gerçi sayın Cumhurbaşkanın Nisan ayında ziyareti var. Federal parlemontadoa 11 Türk kökenli vekilin olmasını çok önemsiyorum. Göç'ten sorumlu bakanlığa Türk kökenli birisinin atanması çok önemli. Ben de şansölyeye teşekkür ederim.

En önemli konu vatandaşlarımızın oylarını burada kullanılmasıydı. Onu da çözdük. Buradaki oy kullanma yerleri hazırlandı. 7 ayrı yerde oy kullanacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir