Erdoğan Putin'le görüştü İngilizler çıldırdı

Türkiye ile Rusya arasındaki uçak krizinin sona ermesinin ardından gelişen yakınlaşma Batı medyasını tedirgin ediyor.

erdogan putin'le gorustu ingilizler cildirdiTürkiye 15 Temmuz'ta FETÖ adlı cinayet şebekesinin kalkıştığı darbe girişimini devlet - millet el ele vererek püskürtmeyi başardı.

TÜRK İNSANI DARBENİN ARKASINDA BATI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

Türkiye'nin büyük çoğunluğu, FETÖ'nün darbe girişiminin arkasında başta Amerika ve Avrupalı ülkelerin gizli servislerinin olduğunu düşünüyor. Amerikan ve Avrupalı yöneticiler ise bu iddiaları doğal olarak reddediyor.

AVRUPA VE AMERİKA, DARBEYE KARŞI SESSİZ KALDI

Darbe girişiminin ardından AK Parti hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batı'lı yöneticilerden gerekli desteği alamadı. Her fırsatta demokrasi ve sivil iktidar mesajları veren Batı, korkunç darbe girişimi sırasında sessizliğe büründü, Erdoğan'ı istemedikleri için FETÖ'nün darbesine karşı güçlü bir tepki vermedi.

RUSYA, HÜKÜMETİN YANINDA YER ALDI

Rusya ise Türkiye'ye ilk destek açıklaması yapan ülkelerden biri oldu. İki ülke arasında yaşanan uçak krizinin ardından buzlar çözülmüştü ancak darbe girişiminin ardından Rusya'nın destek olan açıklamalarda bulunması bu yakınlaşmayı daha da hızlandırdı.

RUSYA - TÜRKİYE ARASINDA SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Rusya lideri Putin'le görüşecek, iki ülke arasındaki sorunların çözüldüğünü resmen açıklayacak ve ikili görüşmelerle iki ülke arasındaki ticaret ve turizm faaliyetlerini görüşecek.

BATI MEDYASI BU YAKINLAŞMADAN RAHATSIZ

Erdoğan - Putin görüşmesi, 15 Temmuz girişiminin ardından Erdoğan'ın Batı'yı suçlamasıyla birlikte Avrupa ve Amerika basınının ilgisini çekiyor.

Batı medyası, Amerika, İngiliz ve özellikle Alman gazeteciler Rusya ile Türkiye'nin yakınlaşmasının Batı'nın aleyhine olacağı düşüncesiyle her fırsatta bu yakınlaşmanın kendileri için tehlikeli olduğunun altını çiziyor.

İNGİLİZ BBC ÇILDIRIYOR

Öyle ki İngiliz BBC, Erdoğan- Putin görüşmesi için "Putin Erdoğan'ın her yaptığına olumlu bakıyor" manşeti atıyor.

 

Rusya ile 100 milyar dolarlık tarihi görüşme

Rusya ile 100 milyar dolarlık tarihi görüşme

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir