Erdoğan, Fransa'daki müthiş gurbetçi mitinginde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa'da teröre karşı tek ses mitinginde on binlerce gurbetçiye seslendi.

cumhurbaskani erdogan konusuyor

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Hepinize selamlarımı sunuyorum.

Sizler hangi toplum içinde yaşarsanız yaşayın, vatanınıza milletinize sırtınızı kesinlikle dönmediniz. Sizler gurbet ateşi yüreğinizi ne kadar yakarsa yaksın ülkenize sahip çıktınız.

BİZ KARDEŞLERİMİZLE DEĞİL TERÖRLE MÜCADELE EDİYORUZ

Ülkemin havasını soluyup, suyunu içip, bu ülkenin birliğine bütünlüğüne saldıranları asla affetmeyeceğiz. Türkiye terör meselesini çözecek, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu defa geçmiş dönemden farklı olarak, sadece teröriste değil, teröre karşı da mücadele ediyoruz. Biz terörler mücadele ediyoruz, bölgede yaşayan kardeşlerimizle değil.

BURADA HER IRKTAN MEZHEPTEN KARDEŞLERİM VAR

Burada Türkmen Yörük kardeşlerim, Zaza, Kürt kardeşlerim var mı? Burada benim Laz Roman Boşnak Arap kardeşlerim var mı? Burada benim her mezhepten kardeşlerim var mı? Burada benim Türk coğrafyasının İslam coğrafyasından farklı yerlerden gelmiş kalbi bizimle birlikte atan kardeşlerim var mı? Öyle ise biz biriz beraberiz.

'BU KADAR YETER' YOK, OPERASYONA DEVAM

Asıl büyük tehlike, terör örgütünün eylemleri değildir. Onların üstesinden geliyoruz, gelmeye de devam ediyoruz, edeceğiz de. 'Bu kadar yetti ara verelim' yok! Milletimizin huzurunu, birliğini tesis edinceye kadar devam. Asıl tehlike, milletimizin birliğinin, beraberliğinin, bin yıllık kardeşlik hukukumuzun zarar görmesidir.

ERDOĞAN GURBETÇİLERLE BİRLİKTE DUA ETTİ!

ŞEHİTLER ÖLÜ DEĞİLDİR

Bu tezgahı kuranların başına evel Allah geçireceğiz hiç merak etmeyin. Tabi ki bu arada şehitlerimiz oluyor. Az önce Beştepe Camii'nin imamı değerli hocamız, okuduğu ayetlerde işte sizin bu söylediklerinizi aslında okudu. 'Onlar Allah tarafından rızıklandırılırlar, ama onu biz anlayamayız, ve onlar diridir, ölü değildir, ama onu da anlayamayız'.

PARALEL YAPI TERÖR ÖRGÜTÜYLE İŞ TUTTU

Biz bu ülkeyi çapulculardan teslim almadık. Onun için de üç beş çapulcuya asla teslim etmeyeceğiz.

Devlet içinde devlet yok. Paralel devletmiş bilmem ne devletmiş, asla! Bu terör örgütüyle beraber bunlar da çalışıyor mu? Bu Paralelle bunlar beraber iş tuttular. Bunları hep yakından izliyoruz yakından takip ediyoruz. Sonuna kadar izleyeceğiz. Onlar da evelallah sürekli Türkiye'den kaçıyorlar. Niye kaçıyorsunuz? Suçlu değilseniz niye kaçıyorsunuz? Hepsinin inlerine gireceğiz. Terör örgütünün de bunların da.

Gelin bu insanlık düşmanı örgüte karşı hep beraber mücadele edelim.

Fransa'da yaşayan 350 bin kardeşime Fransa vatandaşlığına başvurmayı öneriyorum. Cumhurbaşkanınız olarak söylüyoruz, siz müracaat edin onlar vermesin.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir