Enerji Bakanından binlerce kişiye yeni istihdam

Enerji Bakanı Berat Albayrak, "Türkiye genelinde açılacak 9 çağrı merkezinin ilkini Denizli’de açacağız, ülke genelinde 2 binden fazla kişiye istihdam sağlayacağız." dedi

albayrak: 2 binden fazla kisi istihdam edecegizEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, enerji sektöründe müşteri memnuniyeti, ürün kalitesi ve bunun vatandaşa taşınmasıyla ilgili önemli adımlar attıklarını belirterek, "Türkiye genelinde açılacak 9 çağrı merkezinin ilkini Denizli’de açacağız, ülke genelinde 2 binden fazla kişiye istihdam sağlayacağız." dedi

Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Bakan Albayrak ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, valilik şeref defterini imzaladı, Vali Ahmet Altıparmak ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile makamında görüştü.

İki bakan ve beraberindeki protokol heyeti, daha sonra 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’ndaki camdan Denizli Horozu heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

ALBAYRAK: 9 ÇAĞRI MERKEZİNİN İLKİNİ DENİZLİ'DE AÇACAĞIZ

AK Parti Denizli İl Başkanlığı’nda partililere hitap eden Albayrak, Türkiye’nin, bölgesindeki ülkelerin ve dünyanın önemli günlerden geçtiğini belirterek, "Bugün partimizin kuruluş misyonunda en önemsediği konulardan biri olan halka hizmet anlayışında bir adım atmak için buradayız. Enerji sektöründe müşteri memnuniyeti, ürün kalitesi ve bunun vatandaşa taşınmasıyla ilgili önemli bir adım atacağız. Türkiye genelinde açılacak 9 çağrı merkezinin ilkini Denizli’de açacağız, ülke genelinde 2 binden fazla kişiye istihdam sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de Bakan Albayrak’a Denizli’ye ziyaretinden ötürü teşekkür etti.

Bakan Albayrak’ı Denizli’de daha uzun süre ağırlamak istediklerini belirten Zeybekci, "Bizim Denizlilerin tabiriyle bu ziyareti ‘saymıyoruz’. Denizli, yenilenebilir enerjide, jeotermal enerji konusunda Türkiye’de belki de dünyanın sayılı kentlerinden biri olabilecek potansiyele sahip bir kent." diye konuştu.

Bakan Albayrak’a ziyaretin anısına Yatağan palası hediye edildi. Basının görüntü almasının ardından Bakanlar, daha sonra partililerle basına kapalı görüştü. İki bakan, Denizli'deki programları çerçevesinde öğleden sonra 400 kişinin istihdam edileceği çağrı merkezinin açılışını yapacak.

MOODY'S'İN NOT İNDİRİMİ

Birileri not indirmiş, kaldırmış umrumuzda olmayacak. Ülke olarak büyümeye, dik duruşumuza devam edeceğiz. Algı operasyonunun farkındayız. Vız gelir, tırıs gider. Bu oyunun farkındayız elhamdülillah. Maşallah ekonomimizi her geçen gün daha iyiye gidiyor. Türkiye bölgede en güvenilir en istikrarlı partner olmaya devam edecek."

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *