En eski sanal para geri döndü

Bitcoin başta olmak üzere bu sene sanal paraların hızlı çıkışı en eski sanal paranın kurucusunu oyuna yeniden dahil etti. Daha önce ABD adalet bakanlığının kullanımını durdurduğu e-gold yeni versiyonuyla yeniden kullanıcıyla buluşacak.

en eski sanal para geri dondu En eski sanal paranın kurucusu, Bitcoin'in rekabet gücüyle birlikte yeniden ortaya çıktı. Bundan beş sene önce e-gold ilk defa piyasaya sürülmüş, daha sonra ABD Adalet Bakanlığı tarafından sanal paranın kullanımına son verilmişti. Şimdi ise e-gold'un ve Coepetis şirketinin kurucusu Douglas Jackson, altın bazlı sanal paranın yeni bir versiyonun çıkararak milyonlarca kullanıcıyı çekmeyi hedefliyor.

Geleneksel bankacılık sisteminin dışında daha kolay ödeme seçenekleri sunulmasının üzerinde çalışılan yeni sanal para, bu sayede Bitcoin veya diğer sanal para müşterilerini ele geçirmeyi planlıyor.

Jackson ve iki diğer e-gold yetkilisi Temmuz 2008'de, illegal para nakliyatı yaptıkları ve kara para akladıkları gerekçesiyle suçlu bulunmuşlardı.

Coepetis yöneticilerinden Bill Cunningham e-gold'un arkasında bulunan teknolojilerin yenilendiğini ve sanal paranın düzenlemelere uyumlu hale getirildiğini ifade etti. E-gold'un tersine artık kişilerin işlem yapmadan önce kimliklerinin doğrulanacağını ifade eden Cunningham ''Biz kara paranın aklanmasını önleme prosedürlerini diğer tüm sanal para işletmelerinden daha iyi bildiğimize inanıyoruz ve bu bankacılık endüstrisi ile çok iyi bir karşılaştırma yapmamıza olanak sağlıyor'' şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − = 2