''Ekonomi iyi bir yıla işaret ediyor''

Naroff Economic Advisors'dan Joel Naroff ''Öncelikli trend ekonominin yıl boyunca hızlanacağını gösteriyor. Kondisyonlar çok iyi bir yılın geldiğini gösteriyor'' dedi.

''ekonomi iyi bir yila isaret ediyor''THE LİRA- Aralık ayında ABD'de fabrika faaliyetleri son bir buçuk yılın en yüksek seviyesine yaklaştı ve Amerikalıların işsizlik başvuruları geçtiğimiz hafta düşüş gösterdi. Tüm bu gelişmeler bazı uzmanlara göre, 2014'ün daha kuvvetli bir büyümeye hazırlandığına işaret ediyor. Ekonomik temellerin güçlendiğinin altı başka verilerle de çiziliyor. Perşembe günü gelen ve inşaat harcamaların Kasım ayında neredeyse yaklaşık olarak son beş yılın en yüksek seviyesine geldiğini gösteren veriler buna örnek verilebilir. 

Hollanda merkezli danışmanlık firması  Naroff Economic Advisors Hollanda Müdürü Newsmax Financial Braintrust Alliance'ın üyesi Joel Naroff ''Öncelikli trend ekonominin yıl boyunca hızlanacağını gösteriyor. Kondisyonlar çok iyi bir yılın geldiğini gösteriyor'' dedi.
Geçtiğimiz ay ISM imalat endeksi 57.0 olarak gerçekleşti. Geçtiğimiz ay endeks, Nisan 2011'den beri en yüksek olan 57,3 seviyesinde gerçekleşmişti. Endeks'de 50 seviyesinin kırılması genişleme olduğuna işaret ediyor.
BNP Paribas ABD ekonomisti Laura Rosner ''İşsizlik başvuruları istihdam piyasasındaki kondisyonların iyileştiğini gösteriyor. Biz Aralık ayında da 215.000 yeni tarım dışı istihdam yaratılmasını bekliyoruz'' şeklinde konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *