Eczacıbaşı Halkbank için hedef fiyatı düşürdü

Eczacıbaşı Menkul Değerler, Halkbank için hisse hedef fiyatını 20 TL’den 19,35 TL’ye indirirken, bankanın sunduğu %33 yükseliş potansiyeli ışığında orta ve uzun vadeli 'Endeks Üstünde Performans' tavsiyesini korudu.

Eczacıbaşı Halkbank için hedef fiyatı düşürdü

Eczacıbaşı Menkul Değerler ( http://www.emdas.com.tr ) tarafından hazırlanan raporda şu değerlendirmelere yer verildi:
   
"Halkbank 2Ç13’te 715 milyon TL net kar elde etti. Bu rakam bizim beklentimizolan 700 milyon TL ile paralel, piyasa beklentisi olan 673 milyon TL’nin bir miktar üzerindedir. Detaylara bakıldığında, gördüğümüz tek dikkate değer farklılık, bankanın etkin vergi oranının %15,7 ile beklentimiz olan %20’ye göre daha az gerçekleşmesidir.
   
Banka yıl sonu hedefi olan %10 kar büyümesini değiştirmemiş, fakat faaliyet giderlerindeki büyüme tahminini %20’den %25’e yükseltmiştir. Tüm yıl için vergi giderlerindeki görece daha düşük etkin vergi oranı beklentisi ve daha yüksek faaliyet gideri beklentisi birbirini nötralize etmekte olduğundan, 2013 tahminimiz değişmemekte, fakat baz etkisiyle beraber 2014 ve 2015 yıllları kar tahminlerimiz %3 aşağı gelmektedir. Paralelinde hedef fiyatımızı da %3 indirerek 20 TL’den 19,35 TL’ye indiriyoruz. Ancak, bankanın sunduğu %33 yükseliş potansiyeli ışığında orta ve uzun vadeli Endeks Üstünde Performans tavsiyemizi koruyoruz."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir