"E-Devlet mobil" Google tarafından en iyi geliştirici seçildi

Türksat AŞ tarafından yönetilen e-Devlet mobil uygulaması ve beraberindeki geliştirici hesabı, Google tarafından Google Play üzerindeki en iyi ve en güvenilir uygulamaları geliştiren hesaplara verilen "en iyi geliştirici" unvanına layık görüldü.

`e-devlet` google play`in en iyisi olduTürksat AŞ'den yapılan açıklamada, Google Play'de "en iyi geliştirici" seçilebilmek için geliştirici şirketlerin "yüksek kalitede" ve "yenilikçi" ürün geliştirmiş olmasının gerektiğine işaret edildi.

Açıklamada, "Google, geliştirici hesaplarına bu unvanı vererek, Android kullanıcılarına uygulamanın kullanıcılar açısından güvenilir ve kaliteli olduğunu vurgulamış oluyor. Ayrıca söz konusu uygulama aralık ayı içinde Best Of 2015 listesine de girdi" ifadeleri kullanıldı.

E-Devlet mobil uygulaması'na, kasımda 11 milyondan fazla kullanıcı girişi yapıldığı, kullanıcıların yüzde 97,8'inin uygulamayı 1 kereden fazla kullandığı kaydedilen açıklamada, SGK 4A hizmet dökümü, mahkeme dava dosyası, araç sorgulama, genel sağlık sigortası ve prim borcu ile tapu bilgileri sorgulamanın aylık bazda en çok kullanılan hizmetler olduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir