Diyanet’in Mercedes’ini eleştirenlerin lüks arabaları

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın makam aracını eleştiren MHP ve CHP liderlerindeki araçlar göz kamaştırıyor.

mercedes%e2%80%99li diyanet%e2%80%99i elestirenlere bak

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e Diyanet Vakfı’nca tahsis edilen ancak basında çıkan haberler nedeniyle Gömez’in iade kararı aldığı Mercedes marka aracı eleştiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli lüks araçlardan inmiyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Başbakan olduğumda Mercedes’e binmeyeceğim, araba saltanatına son vereceğim” sözü gözleri kullandığı makam aracına çevirdi.

Kılıçdaroğlu Mercedes’e değil ama bugün sıfırının satış fiyatı 650-700 bin TL civarında olduğu Audi A8L marka makam aracına biniyor. Kılıçdaroğlu’na makam aracı alındığı sırada, parti yöneticilerinin kullanması için de her biri yaklaşık 70 bin Euro olduğu belirtilen 3 Audi, 3 de Passat marka makam aracı daha sipariş edilmişti.

Zırhlı Mercedes marka makam otomobiline binen ve araba koleksiyonu ile tanınan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’i eleştirerek, “Diyanet otomobilleşti” demişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de her zaman kullandığı Volvo sevdasından vazgeçerek bir süre önce Mercedes marka makam aracı kullanmaya başladı. Devlet Bahçeli’ye bir süre önce alınan Mercedes S 350 model makam aracı o dönemde 250 bin liraya alındı.

Bahçeli’nin siyah Mercedes’inin plakası ise 06 MHP 01. Bahçeli’nin kullandığı makam aracı zırhlı. Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkanı olduğu 1997 yılından beri Volvo marka makam aracı kullanıyordu. Bahçeli’nin klasik araba koleksiyonu da 7’yi buldu.

 

Kaynak : Star

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *