Devletin zirvesinde kritik atamalar

Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Murteza Balcı ve Bakanlar Kurulu Sekreteri Mehmet Ergün görevden alındı.

basbakanlik-atamaBaşbakanlık bürokrasisinde; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan kritik görevden alma ve atamalar yapıldı.

İktidar ile Gülen cemaati arasınra gerilim şiddetlenirken, 6 Mart perşembe günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imzası ile Cumhurbaşkanlığı'na gönderilen Başbakanlık bürokrasisi içinde kritik görevlerdekilerle ilgili kararnameler dikkat çekti. Bu kararnameler, Cumhurbaşkanı Gül'ün onayı ile 7 Mart Cuma günü itibariyle yürürlüğe girecek.

Erdoğan'ın imzasını taşıyan ve Gül'ün onayladığı kararname çerçevesinde; Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Murteza Balcı'nın başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması, 2451 sayılı Kanunun 2. maddesi gereğince uygun görüldü. Yine kararname ile Strateji Geliştirme Başkanı Muhsin Sezgi'nin başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması, 2451 sayılı Kanunun 2. maddesi gereğince uygun bulundu.

Atama kararnamesi ile açık bulunan 1. derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Kanunlar ve Kararlar Genel Müdür Yardımcılığına, Ünal Eryılmaz'ın atanması, 657 sayılı Kanunun 68/B ve 76 ncı maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2. maddesi gereğince uygun görüldü.

Açık bulunan 1. derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Personel ve Prensipler Genel Müdür Yardımcılığına, Fazlı Yıldırım'ın atanması, 657 sayılı Kanunun 76. maddesi ile 2451 sayılı Kanunun 2. maddesi gereğince uygun bulundu. Bakanlar Kurulu Sekreteri Mehmet Ergün, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

84 − 76 =