Denizbank'ta Citi'nin devir teslimi tamam

DenizBank, Citi Türkiye’nin bireysel bankacılık bölümünü yasal onayların ardından devraldı. Bu kapsamda Citi Türkiye bireysel bankacılık bölümünün 32 şubesi ve 1.400’e yakın çalışanı DenizBanklı oldu.

Denizbank'ta Citi'nin devir teslimi tamam

 DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, ana hissedarları olan Sberbank’tan aldıkları güç ile Türkiye’de büyümeye devam ettiklerini ifade ederken, “2001’den bu yana çeşitli satın almalara imza attık.

Aramıza katılan yeni ekip arkadaşlarımızın özverisi, bize ve Bankamıza olan inancı ile başarı grafiğimizi ve kârlı büyümemizi sürdürdük. Şimdi Citi ekolünden gelen, iyi yetişmiş ve profesyonel ekibin bünyemize dâhil olmasının mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.  
   
Citi Türkiye Genel Müdürü Serra Akçaoğlu: “Citi Türkiye olarak önümüzdeki dönemde 500’den fazla çalışanımız ile kurumsal ve ticari bankacılık faaliyetlerimize odaklanarak, bu alanlarda büyümeyi sürdüreceğiz. Bireysel bankacılık bölümümüzün satışı ile ilgili olarak, bu işlemin, hem çalışanlarımız hem de müşterilerimiz için olabilecek en iyi sonucu temsil ettiğine inanıyoruz.” dedi. 
   
DenizBank, 11 Nisan 2013 tarihinde kamuoyuna açıkladığı, Citi’nin Türkiye’deki bireysel bankacılık bölümünün satın alımına dair işlemi, 01 Temmuz 2013 tarihinde tamamladı. Bu kapsamda  Citi Türkiye bireysel bankacılık bölümünün 600 binden fazla müşteri, 1.2 milyar TL kredi/alacak ve 1.6 milyar TL mevduat içeren portföyü, 01Temmuz 2013 itibarıyla, çalışanları ve şubeleri dâhil olmak üzere DenizBank’a geçti. Citi Türkiye bireysel bankacılık bölümünden devrolan 32 şube ile birlikte DenizBank’ın toplam şube sayısı, iştirakler dâhil 685’e ulaşırken, 1.400’e yakın Citi Türkiye bireysel bankacılık çalışanının katılımı sonrasında DenizBank’ın toplam çalışan sayısı 14 bine yaklaşmış oldu. Citi, önümüzdeki dönemde Türkiye’de 500’den fazla çalışanı ile kurumsal ve ticari bankacılık faaliyetlerine odaklanmayı sürdürecek.  

 DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, DenizBank’ın Türkiye’de her geçen gün güçlendiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Bundan 16 yıl önce müşterisi, binası, şubesi, çalışanı olmayan bir banka olarak sıfırdan kurulmuştuk. Geçen süre zarfında Bankamızı sürekli ileri taşıyan ve 2012 yılında, Sberbank Ailesi’ne katılmamızla daha da ivme kazanan başarı grafiğimiz, attığımız her adımda yükseliyor. Ana hissedarımızdan aldığımız güçle, Türkiye’de büyümeye devam ediyoruz. Beyaz sayfa üzerinde bir bankacılık lisansı olarak başladığımız yolculuğumuz boyunca, organik ve inorganik şekilde, verimli ve kârlı büyüme modeli, her zaman temel stratejimizi oluşturdu. Bu bağlamda, yıllar boyunca pek çok şirketi satın aldık, yeniden yapılandırdık. Şimdi, 12 bini aşkın Denizcimizden oluşan Ailemizin, yeni ekip arkadaşlarımızla büyüyüp güçlendiği önemli bir dönemece tanıklık ediyoruz. Citi Türkiye bireysel bankacılık bölümünden Bankamıza devrolan 32 şube, 550 bine yakın kredi kartı ve 1.6 milyar TL mevduat, bireysel portföyümüzde yeni hedeflerin, yeni bir dönemin başlangıcını temsil ediyor. Sektörde bireysel kredi kartı alacaklarında %1.4 pazar payı artışı ile bir üst
sıraya yükseliyoruz. Citi ekolü ile yetişmiş 1.400’e yakın yeni Denizcimizin, güçlü geleceğimizin yıldızları olarak Bankamıza değer katmasının heyecanını yaşıyoruz. Bankamızın, sayıları 14 bine yaklaşan Denizcilerinin özverili çalışmaları ve en önemlisi, kurulduğu günden bu yana kaybetmediği ortak akıl ve takım ruhu ile nice başarılara, ilk’lere ve en’lere imza atacağına yürekten inanıyorum. Bu duygularla, yeni ekip arkadaşlarıma şahsım ve sayıları 12 bini aşan tüm Denizcilerimiz adına ‘Ailemize hoş geldiniz’ diyorum. Diğer yandan, Citi Türkiye’den gelen yeni müşterilerimize en iyi, en kusursuz hizmet kalitesini sunacağımızı taahhüt ederek, finansal süpermarketimizin imkânlarından faydalanmaya davet ediyorum.” 

Citi Türkiye Genel Müdürü Serra Akçaoğlu, “Bireysel bankacılık bölümümüzün satışı ile ilgili olarak, bu işlemin, hem çalışanlarımız hem de müşterilerimiz için olabilecek en iyi sonucu temsil ettiğine inanıyoruz” dedi. Citi’nin Türkiye’de 500’den fazla çalışanı ilehizmet vermeyi sürdüreceğini belirten Akçaoğlu, “Citi Türkiye olarak
önümüzdeki dönemde kurumsal ve ticari bankacılık faaliyetlerimize odaklanarak, bu alanlarda büyümeyi sürdüreceğiz. Citi, 1975 yılında kurumsal bankacılık hizmetleri vermeye başladığı Türkiye’de, o günden bu yana çok sayıda sendikasyon ve finansman projesinde yer aldı. Önümüzdeki dönemde de, kurumsal ve ticari bankacılık müşterilerimizin pazarlara açılımına destek olmayı ve stratejik büyüme planlarına yönelik finansman desteği sağlamayı hedefliyoruz.” dedi. 
   
Citi Türkiye bireysel bankacılık müşterileri, devir işlemi tamamlandıktan sonra, ihtiyaç duydukları finansal hizmetlerin tümüne DenizBank çatısı altında, özel fırsatlar ve alıştıkları hizmet kalitesiyle ulaşabilecek  DenizBank’ın sunduğu yenilikçi ürün ve hizmetlerden faydalanabilecekler. 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir