Davutoğlu patladı: "Bu zihniyetini bilseydik aday göstermezdik"

Ankarada'da katıldığı bir programda konuşan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu'nu sert bir dille eleştirdi.

'bu zihniyetini bilseydik aday gostermezdik'

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ankara'da MÜSİAD tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Programda konuşan Davutoğlu, muhalefetin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na sert eleştirilerde bulundu.

O MÜBAREK BABANIN HUZURUNA NASIL VARACAKSIN

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun "Araplar'ın iç işlerine karışmayalım" tavrını eleştiren Davutoğlu,"Şimdi Ekmeleddin İhsanoğlu'na soruyorum; Kilis'teki, Antep'teki kamplara gitseydi ve Suriye'den kaçıp gelen, yolda eşini babasını kaybetmiş yetimlere ve kadınlara dönüp bunları deseydi, acaba o mübarek insan ve hep mazlumların yanında durmuş olan babası İhsan Efendi'nin huzuruna varabilir miydi?" dedi.

''ONUN İÇİN BİR ADIM DAHİ ATMAZDIK''

Davutoğlu, ''Zalim ile mazlum arasında tarafsız olmak zalimin yanında durmaktır. Halid Bin Velid’in Humus’taki kabri Suriye rejimin uçakları tarafından yerle bir edilirken tarafsız kalmayacağız. Onun genel sekreter olabilmesi için çok büyük çaba sarf ettik. Ama bu zihniyetini bilseydik değil aday göstermek şuradan şuraya bir adım dahi atmazdık'' diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir