Davos'a akın başladı

Yaklaşık 100 ülkeden hükümetler, iş dünyası, akademi ve sivil toplumu temsilen 2 bin 500’ü aşkın katılımcı, Avrupa’nın en yüksek rakımına sahip kenti Davos’ta bir araya gelecek

davos'a akin basladiAna caddelerde dolaşan veya kasabanın kaffelerine ve restoranlarına sıkışmış kalabalık.. Koşu pantolonları veya kabarık montlar yok. Büyük kürk şapkalar, bileğe kadar etekler giyen veya harika şapkalar takan kadınlar veya harika ceket ve gömlekler giyen adamlar var. Dünya Ekonomik Forumu'nun 2014 ayağına hoş geldiniz.. 22-25 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Ekonomi

Forumu için Davos'a akın başladı.

22-25 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Ekonomik Forumu’na, 40’tan fazla devlet başkanı, 1500’den fazla da kurumsal lider bulunacak.

Bu yıl Davos'a gelecek isimler arasında, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim, IMF Başkanı Chiristine Lagarde, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark J. Carney, Dünya Ticaret Örgütü Başkanı Roberto Azevedo, oyuncu, water  Matt Damon, U2'nun solisti Bono, Münih Filarmoni Orkestrası Şefi Lorin Maazel bulunuyor.

Ekonomik Forum'da hızla değişen dünya sorunları ile mücadele edilmeye çalışılacak. Toplantı kapsamında "Dünyayı yeniden yapılandırmak: Toplum, Siyaset ve İş dünyası için sonuçlar" konusu ele alınacak.

Bazı uzmanlara göre, radikaller veya devrimciler dağın sakinliğini bozabilir. İsviçre polisi bununla ilgili önlemleri almalı.

Ekonominin ani yükseliş ve düşüşünün tehlikeli bir istikrarsızlık yaratacağı konusunda uyaran tek isim İngiltere Merkez Bankası'nın (BOE) başkanı Montagu Norman olmuştu. Raporlar, işçi huzursuzlukları ve şiddetli grevlerle dolu. Sosyal reformcular, Woodrow Wilson gibi büyümedeki eşitsizliğin ve orta sınıf sıkışmasının yarattığı risklere karşı uyarıyorlar.

TÜRKİYE'DEN KİMLER KATILACAK
Foruma Türkiye’den Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı da katılacak.Davos’a giden heyette Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de bulunduğu belirtiliyor.

BİLET 20 BİN $
Devlet başkanları, kanaat önderleri, akademisyenler, uluslararası organizasyonların temsilcileri ve basın mensuplarının ücretsiz katılabildiği toplantıların biletleri, işadamları için yaklaşık 20 bin dolara yaklaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir