Citi de Türkiye tavsiyesini düşürdü

Citigroup dün yayınladığı 2014 hisse senedi strateji raporunda Türkiye ve Güney Afrika için tavsiyesini düşürdü.

citi de turkiye tavsiyesini dusurduCitigroup dün yayınladığı 2014 hisse senedi strateji raporunda Türkiye ve Güney Afrika için tavsiyesini düşürdü. 
   
Citigroup, Türk hisse senetleri için tavsiyesini 'ağırlığını azalt'a indirdi. Citigroup tavsiyesini düşürmesine neden olarak fonlama açığına işaret etti. 
   
Citigroup raporunda BIST 100 için 2014 yıl sonu hedefini 74.000 puan olarak belirledi. Citigroup, BIST 100'ün 2013 sonuna göre yüzde 9 yükseleceğini öngörürkengelişmekte olan piyasalar içinde n fazla yükselişin yüzde 24 ile Brezilya ve Endonezya piyasalarında yaşanacağını tahmin etti. Rusya'da yüzde 14 artış bekleyen Citigroup, Güney Afrika'da ise yüzde 9 düşüş yaşanacağını öngörüyor.
   
Citigroup'un Orta-Doğu Avrupa, OrtaDoğu, Afrika (CEEMEA) bölgesi için tavsiyesi 'nötr' olurken, Rusya hisse senetlerinin ciddi iskontolu işlem gördükleri savunuldu.
   
Citigroup raporunda 2013 yılında global ekonominin yüzde 2,4 büyüdüğü tahminine yer verirken, 2014 için büyüme beklentisini yüzde 3,1olarak işaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir