Çin'de ilginç hizmet

2012'den bu yana dördüncü kez düzenlenen zengin koca bulma yarışı Çin'de en gerekli hizmetler arasında sayılıyor.

Çin'de ilginç hizmet

Dünyanın en büyük ikinci ekonomisinden göstergeler tedirgin etmeye başladı. Özellikle büyümeye yönelik veriler beklentileri karşılamıyor. Ülkede işler terse dönerken kendilerini kurtarmak isteyenler milyoner koca bulmak isteyenler yarışa girdi.
 
Geçtiğimiz hafta 1300 aday Çinli milyonerler için en zarif kıyafetlerini giydi, en özenli makyajlarını yaptı ve ön eleme için jürinin karşısına çıktı. Elemede hem görsellik hem de ütü, yemek, temizlik yapma, hatta kravat bağlama gibi yetenekler yarıştırıldı. Yarışmaya göre elemeden geçen 50 aday Çinli milyonerlerle buluşma şansını yakalayacak.

Yarışma organizatörü söz konusu milyonerlerin kimlikleri açıklamadı, fakat bu şahıslarının servetlerinin ortalama 25 milyon dolar civarında olduğu belirtti.

Organizasyon Çin’de ilk kez yapılan bir çöpçatanlık uygulaması olmamasına karşın, Twitter gibi bir sosyal paylaşım sitesi olan Çin’li Weibo’da büyük yankı buldu ve tartışmalara sebep oldu. Konu hakkında yorum yapan bekarlar için Çinli Girişimciler kulübü CEO’su, 2012’den bu yana bu organizasyonun dördüncü kez düzenlendiğini ve bunun her zengin için gerçekten gerekli bir hizmet olduğunu söyledi.

Son yıllarda Çin’de ekonomik büyümenin artması ve zenginler listesinin uzamasıyla birlikte, Çinlilerde zenginlik bir takıntı halini almaya başladı. İnsanlar obsesif halde zengin olma amacına büründüler.

2010 yılında Reuters’ın yaptığı bir ankete göre; Çinlilerin yüzde 70’i başarının en büyük göstergesinin para olduğuna inanıyorlar. Çin bu oranla diğer ülkelere göre en çok parayı önemseyen ülke olarak karşımıza çıkıyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir