Cilvegözü Sınır Kapısı'nda 36 km'lik TIR kuyruğu

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde Cilvegözü Sınır Kapısı'nda oluşan TIR kuyruğu 36 kilometreyi buldu. TIR sürücüleri, sıra numarası istediklerini söyledi.

cilvegozu'nde 36 km'lik tir kuyrugu

Suriye'nin Bab-Al Hava sınır kapısı ile Cilvegözü sınır kapısı arasında bulunan ara bölgeye gıda maddesi, çimento ve benzeri yükler götüren TIR sürücüleri, uzun araç kuyruğundan rahatsızlık duyduklarını ifade etti. Gaziantep'ten geldiğini söyleyen TIR sürücüsü Ali Akcan, bir haftadır sırada beklediğini belirterek, "Sıra beklemekte sıkıntı oluyor. Bazı sürücüler sollama yaparak sırasının yerini değiştiriyor. Günde ortalama 100 araç geçiş yaparak boşaltıyor. Ayrıca, önemli bir sıkıntımız da yağmur olduğunda boşaltma yapılamıyor, çünkü toprak zemin çamur oluyor. İhtiyaçlarımızı karşılamakta zorlanıyoruz. Kuyrukta beklemekten rezil olduk." dedi.

İbrahim İpek ise kuyrukta beklemekten dolayı yaşadıkları sıkıntıyı dile getirerek, Kilis'te sıra yazdırdıklarını, bir hafta veya 10 gün içinde sıraları geldiğinde araçlarının başına gittiklerini söyledi.

Bu şekilde olması durumunda da yollarda beklemediklerini, kara yolunu da kapatmadan trafik akışının rahat ve düzenli hale geldiğini belirterek, "Sırasını yazdıranlar evine veya garajına gidiyor. Bekliyor. Aynı işlemin burada da yapılmasını istiyoruz. Herhangi bir kazaya da neden olmak istemiyoruz." diye konuştu.

Abdullah Aslan isimli sürücü ise en önemli sıkıntılarının boşaltma sahasının çamur olmasından kaynaklandığını belirterek, şöyle dedi: "Yağmurlu günlerde hareket edemiyoruz. Boşaltma alanında bekleyenler oldu. Bu sorunların çözülmesini istiyoruz. Tampon bölgede yol geniş, çamurlu günlerde sahayı kullanabilirler."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir