CEO’ler politik gerilimden rahatsız

Alman iş dünyası liderleri ülkenin gelecek yönetiminin siyasi istikrarı koruması ve rekabetçi kalması gerektiğini bildirdi.

CEO’ler politik gerilimden rahatsız

Almanya’da yapılacak olan seçimler öncesinde ülkenin önemli şirketlerinin CEO’ları bu süre zarfında yaşanan gerilimin Almanya ekonomisine zarar verdiğini açıkladılar.

Ülkenin iş dünya liderlerinden gelen uyarıda yeni hükümetin politik istikrarı temin etmesi gerektiği vurgulandı. Yunanistan konusundan son dönemde alevlenen tartışmalar işaret edilirken ülkenin yeni yardıma ihtiyacı olup olmadığı noktasından yapılan açıklamaların istikrar tarafından kafaları bulandırdığı kaydedildi.

Yorumlar, Yunanistan’ın yeni bir yardıma ihtiyacı olabileceği haberlerinin ardından geldi ve 22 Eylül’deki seçimler öncesinde Şansölye Merkel üzerindeki baskılara bir yenisini ekledi.

Infineon CEO’su Reinhard Ploss, siyasi istikrarın ülke için hayati önem taşıdığını söyledi ve "Siyasiler istikrar sağlamak konusunda rollerini biliyorlar ve istikrarın ne kadar değerli olduğunu gördüler. İktidara gelecek partiden beklentim bunu göz önünde tutulması." diye konuştu.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir