"Can Dündar yeniden tutuklanmalıdır çünkü haindir" dedi

Tahliye edilen Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Can Dündar ile ilgili olarak bir yazı kaleme alan Star gazetesi yazarı Cem Küçük, "Can Dündar yeniden tutuklanmalıdır çünkü haindir" diye yazdı.

can dundar yeniden tutuklanmalidir cunku haindir

MİT TIRları haberi nedeniyle tutuklanan ve Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı hak ihlali başvurusu geçen çarşamba günü sonuçlanınca tahliye edilen Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Can Dündar ile ilgili olarak bir yazı kaleme alan Star gazetesi yazarı Cem Küçük, "Can Dündar yeniden tutuklanmalıdır çünkü haindir" diye yazdı.

"Erdem Gül’ün tahliyesini ve müebbetle yargılanmasının saçmalığını hep savundum ama Can Dündar kesinlikle bu vatana ihanet etmiştir ve tutuklu yargılanmalıdır."  diyen Cem Küçük, şunları kaydetti köşesinde:

"FETÖ son 3 sene içinde Dündar’ı kendine köle etmiş ve en saldırgan ajanı haline getirmiştir. Ali Fuat Yılmazer ile Can Dündar arasında fark yoktur. Biri gönüllü öbürü zorunlu Fethullah militandır. Dündar ile ilgili yeni ve daha sağlam iddianameler de gelecek. Casusluğu ortaya çıkan Sabahattin Savaşman’ın 100 katı ağır suçlar işlemiştir Can Dündar 2013-16 arasında. Evet bu skandal kararın çıkacağı belliydi, çünkü Anayasa Mahkemesi’nin bu rezalet kararı veren 9 üyesini birden atayan Abdullah Gül’ün başyaverinin meydan okuyucu ve Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alan küstah mektubu bir işaretti. Abdullah Gül’ün başyaverinin karakter olarak ürkek ve korkak bir adam olduğunu herkes bilir.

Ne yaparsanız yapın Türkiye’ye savaş açmış Fethullahçı terör örgütünü kurtaramayacaksınız. Laik kesimden Can Dündar gibi istediğiniz kadar casus ve hain devşirin bu gerçek değişmeyecek. Can Dündar’ın satılık bir FETÖ ajanı olduğunu yakında tüm laik kesim de görecek ve Dündar’ı lanetleyecek. Can Dündar ve Akın Atalay gibilerin FETÖ’den aldıkları yüklü paralar ortaya çıkıyor ve daha da çıkacak. Fakat savcılarımız ve hakimlerimiz de Erdem Gül gibileri Dündar ile aynı kefeye koymamalıdır. Aldığım bilgilere göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı çok yakında tıpkı PKK terör örgütünün yayın organına yaptığı gibi FETÖ’nün yayın organı Canerzincan’ın da Türksat’tan iptalini isteyecek. Yine çok yakında ilgili mahkeme Feza Gazetecilik denen terörist medya grubuna kayyum atayacak ve tüm FETÖ medyası tasfiye edilecek.

Fethullah denen teröristbaşının medyada ve devlette minicik bir izi bile kalmayacak. ABD Büyükelçisi John Bass iyi anlasın diye örnek vereyim. Bizim ülkemizdeki Ali Fuat Yılmazer’ler Zekeriya Öz’ler sizdeki Bradley Manning’dir. Bizim ülkemizdeki Ekrem Dumanlı’lar Can Dündar’lar ise sizdeki Julian Assange’dır. Dumanlı gönüllü, Dündar ise satın alınmış Assange’dır. Bu Assange denen adama ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden terörist demişti ve haklıydı. Biden Türkiye konusunda büyük riyakarlığa imza atıyor. Fethullahçı teröristlerin tüm unsurları buldozerin altında kalacak. Göreceksiniz...

Ben bunu yeni de söylemiyorum. Bundan iki yıl önce  6 Mart 2014’te bugün olacakları söylediğimde Fethullahçılar bana gülüyordu. Oysa şimdi ben onlara gülüyorum. Bakın ne demişim ve hepsi nasıl çıkmış:

“Paralel yapı için artık geriye sayım başladı... Ellerinde montajladıkları, uydurdukları tüm şantaj kasetlerini dökecekler ama devlet de onların bütün pisliklerini tek tek dökecek ve sonrasında da her hukuk devletinde olması gerektiği gibi buldozerin altında kalacaklar. Buldozer deyince hemen yine ağlamaya başlamayın. İngiltere ve ABD gibi hukuk devletlerinde ne oluyorsa bizde de o olacak.

Amerikan devleti kendi halkının güvenliğiyle ilgili muhataplarına ne yapıyor dikkatle inceleyin. ABD’nin resmi devlet bilgilerini sızdırarak binlerce insanın hayatını tehlikeye atan ve bir kısmının da öldürülmesine yol açan asker Bradley Manning’in başına gelenler ibretliktir. Manning hâlâ tutuklu ve bu yaptığı casusluk faaliyetinin detaylarını anlatması için ABD devleti bu askere hapishanede neler yapmış, açın, okuyun, öğrenin bakalım. Kaç yıl mahkemeye çıkmadan içeride kalmış? İçerideyken konuşana dek kaç saat hücresinde ışıklar sürekli açılıp kapatılmış? Virginia’da askeri bir cezaevine nakledildiğinde bir gün için sadece 20 dakika gün ışığı görülmesine müsaade edildi.  Peki Manning’in çaldığı ve sızdırdığı bu resmi devlet belgelerini redaksiyonsuz yayınlayarak insanların öldürülmesine sebebiyet veren, ellerine kan bulaşan gazeteci Jullian Assange’a ne olmuştu? Assange hâlâ Londra’da Ekvador Büyükelçiliği”nde 5 metrekare odada yaşıyor. Büyükelçilik kapısından çıktığı an tutuklanacak.

ABD ve Büyük Britanya demokratik hukuk devleti kavramının en önemli iki ülkesidir. Almanya ve Fransa onlara kıyasla çok daha geri durumdadır. Bir casus askerin verdiği kozmik belgeleri redaksiyonsuz yayınlamanın bedeli budur. Assange ancak Ekvador gibi bir üçüncü dünya ülkesinin elçiliğine sığınarak hukuktan kaçabildi. Türkiye”nin casuslarla işbirliği yapan gazetecileri acaba nereye sığınacak?

Bradley Manning’e yapılan muamelenin işkence olup olmadığı sorulunca Demokrat Başkan Obama nasıl devletini savunmuştu öğrenin bakalım. ABD’deki ana akım Demokrat ve Cumhuriyetçi yazarların hepsi bu casusluk rezaleti konusunda bir olmuştu. ABD halkının ve devletin güvenliği söz konusu olunca ABD böyle sert ve nettir. Yoksa o devlet ayakta kalamazdı. Üstelik Manning ve Assange belgelerde tahrifat yapmamıştı. Kimseyi yasadışı yollardan dinletmemişti, sahte belge üretmemişti. Sadece var olan ne varsa ortaya döktüler. Yani bizim paralel örgüt gazetecilerinin işlediği suçun onda birini ancak işlediler. Bizdeki paralel örgüt gazetecileri ise Uludere ve Reyhanlı katliamlarına kasten yol açan paralel ekipten talimat alarak tahrifat yayınları yaptılar. Açıkçası hepsinin ellerine kan bulaştı ve bedelini ödeyecekler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.