Camiyi sahra hastanesine çevirdiler

Mısır'ın başkenti Kahire'de Mısır ordusunun açtığı ateş sonucu yaralanan devrik cumhurbaşkanı Mursi taraftarları Adeviye Camisi'nin içinde kurulan sahra hastanesinde tedavi ediliyor.

Cami sahra hastanesine çevirdilerDarbe sonrası görevden alınan Muhammed Mursi'nin tutulduğu bilinen Cumhuriyet Muhafızları karargahı önünde toplanan Mursi taraftarlarına askerler tarafından ateş açılması ve sokaklarda yaşanan çatışmalar sonucu en az 50 kişi hayatını kaybederken 500 kişi de yaralandı.

Nasır bölgesinin sokaklarında yaşanan çatışmalarda yaralanan Mursi taraftarları Adeviye Camisi içinde kurulan sahra hastanesine taşındı.

Yaralananların arasında gerçek kurşunlarla vurulanların yanı sıra plastik mermiyle vurulan kişiler ve askerin attığı gazdan etkilenen kişilerin olduğu da görüldü.

Yaralı Mursi taraftarları kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına atılan mermi kovanlarını gösterdi.

Onlarca yaralı gösterici kurulan sahra hastanesinde tedavi edilirken birçok yaralı da caminin belirli noktalarında tedavi sonrası dinlenmesi için yatırıldı. Göstericiler vücutlarının birçok noktasına isabet eden kurşunları kameralara gösterirken camiye sürekli yeni yaralıların gelişi de dikkat çekti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.